Czym jest bezpośredni łańcuch dostaw?

Każdy przedsiębiorca rozpoczynający handel w swojej firmie prędzej czy później będzie musiał zmierzyć się z różnymi pojęciami i wartościami. Przede wszystkim wymienić tutaj należy wszelkie zagadnienia związane z kwestią logistyki, transportu i łańcucha dostaw. Poznać je można idąc na zarządzanie łańcuchem dostaw szkolenie.

zdjęcie - (the_title())


Czym jest bezpośredni łańcuch dostaw?

Każdy przedsiębiorca rozpoczynający handel w swojej firmie prędzej czy później będzie musiał zmierzyć się z różnymi pojęciami i wartościami. Przede wszystkim wymienić tutaj wszelkie zagadnienia związane z kwestią logistyki, transportu i łańcucha dostaw. Poniżej przedstawimy krótko pojecie łańcucha dostaw oraz tego, czym jest bezpośredni łańcuch dostaw.

Łańcuch dostaw - najważniejsze informacje

Na początku wytłumaczmy, czym w zasadzie jest taki łańcuch dostaw. Otóż łańcuch dostaw to pewna sekwencja zdarzeń, w wyniku której ma zostać zaspokojony popyt na określony produkty. Generalnie warto podkreślić, że łańcuch dostaw jest pojęciem niejako nadrzędnym w stosunku do łańcucha logistycznego oraz łańcucha wartości.

Pierwszy z nich odnosi się do bardzo podstawowych w zasadzie rzeczy, a mianowicie po prostu co gdzie przewieźć itp. Drugi jednak obejmuje zagadnienia związane z szeroko pojętym marketingiem, zasadami, na jakie stawia firma np, dbaniem o środowisko itp.

Generalnie bezpośredni łańcuch dostaw, jak sam nazwa wskazuje odnosi się do jednego z najprostszych łańcuchów a mianowicie typu "od do".

Zazwyczaj jednak łańcuchy są bardziej rozbudowane - transporty bowiem kursują od jednego miejsca do drugiego, cały czas zmieniając towar i reagując na szybko zmieniający się popyt na różnego rodzaju produkty.

Zarządzanie łańcuchem dostaw szkolenie - ważny kurs

Należy jednak stanowczo podkreślić, że tutaj nie uda się na szybko wytłumaczyć dokładnie, czym w zasadzie jest łańcuch dostaw, jaki sposób będzie najlepszy dla danej firmy, jakie czynniki brać pod uwagę czy też w ogóle, jak zorganizować taki handel w firmie.

Tutaj należy zainwestować w odpowiednie szkolenie z zarządzania łańcuchem dostaw. Warto jeszcze podkreślić, że każda osoba, myśląca w firmie poważnie o handlu powinna także zastanowić się na takimi kursami jak szkolenie incoterms, szkolenia intrastat 2016, Incoterms bowiem to ważne reguły międzynarodowego handlu, zaś Intrastat to specjalny system statystyki handlu.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.