Czym jest gmp w farmacji?

Dobra Praktyka Produkcyjna, zwana – GMP jest zestawem ważnych procedur produkcyjnych. Są one nastawione przede wszystkim na higienę produkcji oraz zapobieganie wytwarzaniu produktów niespełniających wymagania jakościowe. Prawo farmaceutyczne musi być bezwzględnie przestrzegane.

zdjęcie - (the_title())


Czym jest gmp w farmacji?

Dobra Praktyka Produkcyjna, zwana – GMP jest zestawem ważnych procedur produkcyjnych. Są one nastawione przede wszystkim na higienę produkcji oraz zapobieganie wytwarzaniu produktów niespełniających wymagania jakościowe. Prawo farmaceutyczne musi być bezwzględnie przestrzegane. Do tego celu niezbędna jest precyzyjna dokumentacja GMP.

Prawo farmaceutyczne – bezwzględne przestrzeganie zasad GMP

Dokumentacja GMP musi obowiązkowo znajdować się w:

  • przemyśle spożywczym,
  • przemyśle farmaceutycznym
  • przemyśle kosmetycznym.

Stanowi ona zbiór istotnych przepisów wyznaczających standardy dla poszczególnych metod wytwarzania produktów farmaceutycznych, jak i kontroli stosowanych w procesie wytwarzania, pakowania, a następnie magazynowania tych produktów.

Prawo farmaceutyczne, a szkolenia z zakresu walidacji metod analitycznych w farmacji

Szkolenie z zakresu walidacji w farmacji, podobnie jak szkolenie dotyczace zarządzania ryzykiem jest niezwykle istotne, bowiem zapewnia ono uczestnikom zdobycie wielu cennych informacji niezbędnych do wykorzystania w pracy zawodowej. Są one w szczególności przydatne dla osób będących pracownikami laboratoriów badawczych. Ponadto zdobyta wiedza w dużej mierze jest pomocna dla osób zajmujących się na co dzień kontrolą jakości oraz weryfikacją metod analitycznych.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zobacz szkolenia online i szkolenia menadżerskie realizowane w Gammie dotyczące sprzedaży i rozwoju. Sprawdź szkolenia HR i dla administracji publicznej. Zaufaj firmie szkoleniowej roku.Korzyści płynące z tego typu szkolenia to:

  • zyskanie teoretycznych oraz praktycznych wiadomości o tym, kiedy istnieje konieczność przeprowadzenia procesu walidacji, a kiedy to wystarczy jedynie wdrożenie weryfikacji poszczególnych metod
  • zapoznanie uczestników szkolenia z zasadami sprawdzania pozostałości substancji aktywnych w ciągu produkcyjnym

Dzięki uczestnictwu w szkoleniach z zakresu prawa farmacji każdy z uczestników ma możliwość usystematyzowania dotychczas zdobytej wiedzy oraz uzupełnić ją o nowe informacje, niezwykle cenne i praktyczne w zastosowaniu.

Dzięki temu dokumentacja GMP nabiera znaczenia i jest przestrzegana przez wszystkich pracowników laboratoriów czy firm farmaceutycznych. Praca tych osób jest bardzo odpowiedzialna, zatem powinny one posiadać duże kompetencje związane z zagadnieniami, z jakimi spotykają się na co dzień zawodowej pracy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.