Czym jest nomenklatura scalona?

Logistyka i transport na pewno nie nalezą do najprostszych zagadnień na świecie. Szczególnie, że pojawiają się tu różnego rodzaju trudniejsze pojęcia, które często także są dość trudne do wytłumaczenia.

zdjęcie - (the_title())


Czym jest nomenklatura scalona?

Logistyka i transport na pewno nie nalezą do najprostszych zagadnień na świecie. Szczególnie, że pojawiają się tu różnego rodzaju trudniejsze pojęcia, które często także są dość trudne do wytłumaczenia. Jednym z takich ważnych pojęć będzie tutaj nomenklatura scalona. Co to dokładniej jest?

Nomenklatura scalona - najważniejsze informacje

Nomenklatura scalona to w zasadzie najważniejszy element wspólnej taryfy celnej. Mówiąc dość krótko i prosto, nomenklatura scalona to pewien system klasyfikacji towarów, który umożliwia sprawne dokonanie identyfikacji towaru na poziomie międzynarodowym.

Kod nomenklatury scalonej składa się z ośmiu cyfr. Sześć z nich zbieżnych jest z systemem klasyfikacji HS, czyli Zharmonizowanego Systemu Określania i Kodowania Towarów. Warto jeszcze podkreślić, że nomenklatura scalona wiąże się także z takimi systemami klasyfikacji jak NACE, PKD oraz PKWiU.

W zakresie nomenklatury scalonej jednak przewidywane są obecnie dość spore zmiany. Z czym to dokładniej się wiąże? Otóż najprawdopodobniej ma ona także służyć w zakresie klasyfikacji towarów na potrzeby podatków od towarów i usług. do tej pory służyło do tego PKWiU, czyli Polska Klasyfikacja Wyrobów i Usług. Ma to właśnie jednak zostać zmienione.

Szkolenia - najważniejsze źródło wiedzy

Nomenklatura scalona to jednak nie jedyna sprawa związana z dostawami, która jest regularnie nowelizowana. W tym zakresie bowiem jeszcze bardzo często pojawiają się zmiany w Instrastat oraz ostatnio także ADR. Z tego też powodu zdecydowanie warto zainwestować w szkolenia intrastat 2016, szkolenie ADR 2019 oraz oczywiście szkolenia z zakresu nomenklatury scalonej.

Warto jeszcze mieć także na uwadze zarządzanie łańcuchem dostaw szkolenie. Z jakiego powodu? Otóż takie szkolenie dużo nam powie odnośnie różnych strategii zarządzania dostawami, organizowania transportu. W efekcie doprowadzi ono do polepszenia efektywności transportu, co zdecydowanie przeniesie się bardzo szybko na wzrost efektywności całego przedsiębiorstwa.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.