Czym się różni kosmetolog od dermatologa?

Niezwykle często kosmetolog i dermatolog są specjalistami, którzy są myleni ze sobą. Wiele osób bowiem uznaje te dwa zawody za zbieżne i zajmujące się tym samym. Jednakże ich wiedza różni się znacząco, tak samo jak zakres obowiązków, jakimi się zajmują.

zdjęcie - (the_title())


Czym się różni kosmetolog od dermatologa?

Niezwykle często kosmetolog i dermatolog są specjalistami, którzy są myleni ze sobą. Wiele osób bowiem uznaje te dwa zawody za zbieżne i zajmujące się tym samym. Jednakże ich wiedza różni się znacząco, tak samo jak zakres obowiązków, jakimi się zajmują.

Dermatolog zajmuje się przede wszystkim chorobami skóry, ich diagnozowaniem i leczeniem. Jako lekarz ma prawo wystawić receptę i zlecić wykonanie badań. Takich kompetencji nie ma kosmetolog, który wprawdzie posiada wiedzę dotyczącą chorób skóry, jednakże w gestii jego kwalifikacji pozostaje raczej odpowiednia o nią dbałość, również pod kątem leczenia.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Dla aptek firm farmaceutycznych i hurtowni farmaceutycznych Zobacz nasze szkolenia kosmetyczne i farmaceutyczne

Ponadto kosmetolog może nadzorować procesy związane z produkcją kosmetyków, aby były one bezpieczne dla stosujących je osób oraz aby wywoływały pożądane efekty.

Odpowiednie wykształcenie, gdy mowa o produkcji kosmetyków jest bardzo ważne. Procesy takie jak łańcuch dostaw substancji czynnych muszą być bowiem odpowiednio realizowane, a bardzo często nadzór nad nimi pełni właśnie kosmetolog. W zakresie czynności, jakie wykonuje kosmetolog znajduje się także badanie kosmetyków pod kątem ich składu jak również bezpieczeństwa dla cery.

Jednym ze sposobów, aby zdobyć odpowiednią wiedzę w tym zakresie na pewno są dobrze wybrane szkolenia z kosmetyki. Pozwalają one na nabycie nowej wiedzy, szczególnie dużym powodzeniem cieszą się te, na których przedstawia się nowe technologie stosowane w tej branży.

Zmieniają się one bowiem bardzo szybko, dlatego ich odpowiednie i dogłębne poznanie jest często podstawą prawidłowego wykonywania pracy przez kosmetologa. Szkolenia dają przede wszystkim możliwość rozwoju osobistego, jednakże dla firmy, w której dana osoba jest zatrudniona również przynoszą wiele korzyści.

Z każdym rokiem rośnie nie tylko ilość osób zainteresowanych udziałem w szkoleniach, ale również ilość firm które zamawiają ich przeprowadzenie dla swoich pracowników. W ten sposób można dostosować nie tylko czas trwania czy miejsce realizacji szkolenia do potrzeb danej firmy, ale również jego tematyka może być jak najlepiej dopasowane do profilu jej działalności.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szukasz szkoleń online? Realizujemy zarówno pojedyncze interaktywne warsztaty online, procesy kaskadowe. Korzystamy z większości dostępnych technologii transmisji video

Sprawdź nasze szkolenia online:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.