Czym zajmuje się menedżer logistyki?

Logistyka, staje się coraz bardziej ważną branża w dzisiejszy, zglobalizowanym świecie, a dobrzy specjaliści od logistyki, są obecnie na miarę złota. Odpowiednie zarządzanie procesami logistycznymi, prowadzi do sukcesu firmy i przedsiębiorstwa, w której owy specjalista pracuje.

Gamma - Czym zajmuje się menedżer logistyki?


Czym zajmuje się menedżer logistyki?

Logistyka, staje się coraz bardziej ważną branża w dzisiejszy, zglobalizowanym świecie, a dobrzy specjaliści od logistyki, są obecnie na miarę złota. Odpowiednie zarządzanie procesami logistycznymi, prowadzi do sukcesu firmy i przedsiębiorstwa, w której owy specjalista pracuje. Ale czym powinien się cechować i jakie obowiązki ma menedżer do spraw logistyki?

Odpowiednie zarządzanie procesami logistycznymi w przedsiębiorstwie, to szereg wielu działań. Wykwalifikowany specjalista, jakim jest menedżer logistyki, powinien, przede wszystkim, podejmować decyzje w złożonych organizacyjnie i funkcjonalnie, systemach gospodarczych.

Zdolność analizy, bazującej na cechach myślenia sieciowego, to jest szalenie ważna, jeśli chodzi o zarządzanie procesami logistycznymi w przedsiębiorstwie. Wiedza merytoryczna, oraz doskonała znajomość teoretyczna, wszelkich zagadnień z zakresu logistyki, będzie kluczowa, dla odpowiedniego podejmowania działań, dlatego też menedżer logistyki, musi być odpowiednio i kierunkowo wykształcony.

Umiejętność powiązania potrzeb odbiorców i partnerów, a także konkurencyjność oraz rentowność produktów, powiązane z odpowiednią metodą zarządzania dystrybucji oraz alokacji, sprawi, że firma będzie notowała same zyski, z podjętych przez nią, działań logistycznych. Dobre zarządzanie procesami logistycznymi, to odpowiednie zdolności organizacyjne oraz prawidłowa praca zespołowa, ponieważ sukces w logistyce, to składowa działań i procesów idealnie zsynchronizowanych w czasie. Odpowiednie zarządzanie procesami logistycznymi, tym się właśnie charakteryzuje.

Menadżer do spraw logistyki, musi być zdecydowany i w każdym momencie, wiedzieć co robi, ponieważ najmniejszy błąd, może zadecydować o porażce całego przedsięwzięcia. Na to stanowisko, potrzebni są ludzie o silnych nerwach, oraz wystarczająco wysokim poziomie wiedzy, dzięki której podejmowane decyzje, będą spójne, logiczne i przynoszące daleko idące korzyści.

Tym właśnie, powinien charakteryzować się menedżer do spraw logistyki, ponieważ zarządzanie procesami logistycznymi w przedsiębiorstwie, to poważna sprawa.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Łańcuch dostaw budowanie, zarządzanie, pomiar - praktyka firm polskich i zagranicznych. Zapraszamy na praktyczne szkolenie ŁAŃCUCH DOSTAW

Uczestników tego szkolenia interesują również:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.