Energetyka – co warto wiedzieć?

Branża energetyczna to coraz bardziej dochodowy biznes, nie dziwi więc to, że wiele osób właśnie w tej dziedzinie upatruje swojej szansy na sukces zawodowy. Chcąc wspiąć się na wyżyny kariery, należy jednak wcześniej wykazać się sporą dawką zaangażowania w proces zdobywania wiedzy.

zdjęcie - (the_title())


Energetyka - co warto wiedzieć?

Branża energetyczna to coraz bardziej dochodowy biznes, nie dziwi więc to, że wiele osób właśnie w tej dziedzinie upatruje swojej szansy na sukces zawodowy. Chcąc wspiąć się na wyżyny kariery, należy jednak wcześniej wykazać się sporą dawką zaangażowania w proces zdobywania wiedzy.

Studia wyższe mogą okazać się w tej materii bardzo pomocne, jednak wiedza zdobyta podczas takiego kształcenia nie wystarczy na długo. Akty prawne potrafią być nowelizowane z szybkością błyskawicy. Chcąc być na bieżąco, warto od czasu do czasu wziąć udział w specjalistycznym szkoleniu. O jakich warsztatach pomyśleć pracując w branży energetycznej?

Szkolenie z ochrony gruntów rolnych i leśnych

Ochrona gruntów rolnych i leśnych to w ostatnim czasie niezwykle gorący temat. Przepisy dotyczące prawnych aspektów ochrony uległy zmianie, warto się więc z nimi zapoznać. Studiowanie na własną rękę obszernych aktów prawnych będzie tyle nużące, co mało efektywne. Kilka godzin specjalistycznego szkolenia wystarczy na to, aby wgłębić się w najważniejsze aspekty i rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące tych przepisów prawnych, które budzą największe wątpliwości.

Inwestycje liniowe - co warto o nich wiedzieć?

Kolejnym punktem godnym uwagi jest szkolenie z inwestycji liniowych. Podczas szkolenia można dowiedzieć się między innymi tego czy plan zagospodarowania przestrzennego może mieć wpływ na przebieg inwestycji liniowych, jacy są uczestnicy procesu budowlanego i jakie mają obowiązki, jak wygląda protokół odbioru robót czy też co zrobić aby uniknąć samowoli budowlanej.

To tylko niektóre aspekty specjalistycznego szkolenia. Dedykowane jest ono przede wszystkim dla inwestorów, a także dla inspektorów nadzoru budowlanego czy też dla operatorów sieci.

Szkolenie jest certyfikowane - stosowny dokument otrzyma każdy uczestnik szkolenia. Innym szkoleniem przydatnym w branży energetycznej będzie szkolenie kontrakty handlowe - szczególną uwagę powinni na nie zwrócić przyszli inwestorzy, a także wykonawcy kontraktów.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.