Europejskie prawo pracy

Otwarte granice powodują, iż coraz częściej firmy decydują się na to, aby zatrudnić osoby spoza granic Polski. Jednakże nawet pomimo otwartych granic aby takie zatrudnienie było możliwe, konieczne jest zachowanie odpowiednich przepisów, które dość szczegółowo regulują te kwestię.

zdjęcie - (the_title())


Europejskie prawo pracy

Otwarte granice powodują, iż coraz częściej firmy decydują się na to, aby zatrudnić osoby spoza granic Polski. Jednakże nawet pomimo otwartych granic aby takie zatrudnienie było możliwe, konieczne jest zachowanie odpowiednich przepisów, które dość szczegółowo regulują te kwestię.

Wiedza na wagę złota

Odpowiednia wiedza z zakresu zatrudniania cudzoziemców jest przydatna także już na etapie rekrutacji. Często firmy nie zdają sobie sprawy jakie formalności muszą zostać spełnione, aby dany obcokrajowiec mógł zostać legalnie zatrudniony. Jeżeli taką wiedzę posiada osoba odpowiedzialna za proces rekrutacji, wówczas znacznie szybciej można pozyskać właściwych pracowników.

Odpowiednie do zdobywania takiej wiedzy z pewnością jest właściwie dobrane szkolenie zatrudnianie cudzoziemców bowiem, a raczej odpowiednia dokumentacja związane są z tym, z jakiego kraju dana osoba pochodzi. Inne przepisy obowiązują w stosunku do mieszkańców UE, zaś nieco inne jak mowa o osobach spoza UE.

Poznanie tych przepisów jak również odpowiednie ich stosowanie to wiedza, która przekazuje niemal każde dobre szkolenie rekrutacja i selekcja na etapie składania ofert przez pracowników powinna być bowiem nimi podparta.

Z wizami czy bez nich

Szkolenia z rekrutacji jak również zatrudniania cudzoziemców bardzo często wiele miejsca poświęcają dokumentom, jakie musza posiadać kandydaci. Osoby spoza UE powinny bowiem posiadać ni tylko wizę, uprawniającą do pobytu na terenie Polski, ale również stosowne pozwolenia, na mocy których mogą oni podjąć legalne zatrudnienie.

Tego wymogu nie ma w stosunku do mieszkańców UE, gdyż takie osoby bez problemu mogą się nie tylko przemieszczać, ale także pracować na terenie każdego państwa członkowskiego Unii.

Wraz ze zmianami w przepisach prawa prawy osoby odpowiedzialne za zatrudnianie obcokrajowców powinny pogłębiać swoją wiedzę. Coraz więcej firm regularnie zamawia dla swoich pracowników organizacje odpowiednich szkole, aby dzięki temu zawsze mieli oni właściwe informacje.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.