Excel jako przydatny program w dziale kadr

Dział kadr – dla wielu osób to dość tajemnicze i straszne miejsce, kojarzące się z dość surowymi urzędniczkami i księgowymi. Tymczasem warto spojrzeć na nie od innej strony i jako szef czy kierownik firmy nieco inaczej zorganizować dział kadr.

zdjęcie - (the_title())


Excel jako przydatny program w dziale kadr

Dział kadr - dla wielu osób to dość tajemnicze i straszne miejsce, kojarzące się z dość surowymi urzędniczkami i księgowymi. Tymczasem warto spojrzeć na nie od innej strony i jako szef czy kierownik firmy nieco inaczej zorganizować dział kadr.

Dział kadr na miarę XXI wieku

Przede wszystkim taki nowoczesny dział kadr powinien składać się nie tylko z księgowych, które zajmują się rozliczeniami, koniecznymi do przeprowadzenia w firmie. Dział kadr w XXI wieku powinien składać się bowiem również z ambitnych osób, które zajmą się profesjonalnym hr, dokonają różnych analiz a także będą bezpośrednio współpracować z działek reklamy czy organizacji pracy.

Dział kadr a współczesny HR

No właśnie - dzisiaj dział kadr zdecydowanie także powinien zajmować się również bardzo profesjonalnym hr. W tym celu rekruter powinien przejść specjalne szkolenia z rekrutacji, pokazujące mu techniki psychologiczne, uczące praktycznej znajomości psychologii itp.

Dział kadr i prawo

Dział kadr to także miejsce, w którym powinny pracować osoby znające się na prawie pracy. Pomoże w tym na pewno odpowiednio szkolenie prawo pracy. A czemu w zasadzie jest to aż tak istotne?

Otóż prawo pracy umożliwia nam optymalne wykorzystanie pracownika. Nie jest także zapewne żadną tajemnicą fakt, że obecnie dochodzi co coraz większej liczby pozwów oraz odszkodowań. Co zatem naturalne - trzeba umieć się przed nimi bronić. W tym na pewno pomoże szkolenie prawo pracy.

Excel w HR, czyli dział kadr jako dział analizy

No właśnie - sam temat analizy został już uprzednio wspomniany. O co natomiast dokładniej chodzi? Otóż okazuje się, że nawet pozornie prosty program, jakim jest de facto Excel, umożliwia naprawdę wiele zaawansowanych analiz, które znacząco pomogą nam w tworzeniu wysokiej jakości firmy.

Na podstawie takich analiz nauczymy się przewidywać, jakich pracowników należy szukać, kto będzie najbardziej odpowiedni do danej pracy itp. Taka analiza przynosi naprawdę wiele korzyści i umożliwia zmniejszenie strat poniesionych w czasie i energii.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.