Firma windykacyjna

Windykacja zadłużeń przyjmuje bardzo wiele postaci. Jednak już dawno odeszły do lamusa działania polegające na zastraszaniu dłużników przez potężnie zbudowanych mężczyzn. Ucywilizowanie tego procesu oraz jego profesjonalizacja spowodowały, że dzisiaj można mówić nie tylko o tym, że on w pełni zgodny z prawem ale przede wszystkim często jest nastawiony na kompromis. Niezależnie jednak od tego, jak kulturalny będzie windykator i jak grzecznie będzie formułował swoje komunikaty, to zawsze jego przekaz będzie odbierany, jako ingerencja w swobodę dłużnika. 

   
  Windykacja zadłużeń przyjmuje bardzo wiele postaci. Jednak już dawno odeszły do lamusa działania polegające na zastraszaniu dłużników przez potężnie zbudowanych mężczyzn. Ucywilizowanie tego procesu oraz jego profesjonalizacja spowodowały, że dzisiaj można mówić nie tylko o tym, że on w pełni zgodny z prawem ale przede wszystkim często jest nastawiony na kompromis.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Windykacja należności to sztuka dyplomacji, perswazji, negocjacji i psychologii. Na naszym szkoleniu uczymy jak szybko, dbając o relacje odzyskać należne nam środki.

  Wpisując w wyszukiwarkę naszej strony poniższe hasła poza propozycjami szkoleniowymi znajdziesz nie tylko programy szkoleń, ale również materiały merytoryczne dotyczące tego obszaru:

  Niezależnie jednak od tego, jak kulturalny będzie windykator i jak grzecznie będzie formułował swoje komunikaty, to zawsze jego przekaz będzie odbierany, jako ingerencja w swobodę dłużnika. Dlatego też ogromnie ważne jest nie tylko to, by wierzyciel i windykator przestrzegali swoich obowiązków, ale także by stosowali praktyki komunikacyjne dopasowane do danego profilu dłużnika. Windykacja w firmie zajmującej się ściąganiem długów zawsze będzie ukierunkowana na osiągnięcie konkretnego celu.

  Będzie nim oczywiście odzyskanie długu. Trzeba jednak mieć na uwadze, że dłużnik na każdym etapie ma możliwość odmowy współpracy z windykatorem. Podobnie po drugiej stronie windykator musi mieć na uwadze, że sposób jego postępowania może być dowolny, ale musi przyjmować współpracę z drugą stroną. Rozumienie bowiem zadłużenia, jako sprawy pomiędzy dwoma stronami, a nie jedynie problemu dłużnika przynosi lepsze skutki niż wychodzenie do zobowiązanego z pozycji siły.

  Zrozumienie problemów dłużnika, wykazanie się empatią przyniesie zatem o wiele lepsze wyniki, niż atakowanie go groźbami i naciskami. Co więcej takie działanie może spowodować, że odmówi on dalszych kontaktów i cała sprawa zostanie skierowana do egzekucji komorniczej. Taka sytuacja powinna być jednak traktowana przez windykację, jako swoista porażka. Ideą działań windykacyjnych powinno być bowiem dążenie do uniknięcia wykorzystywania pośrednika w dochodzeniu danych roszczeń.

  Jest to przede wszystkim kosztowne. Ponadto prowadzi do powstania sytuacji, w której relacja klient windykacja zostaje zaburzona na rzecz tej, która wytwarza się pomiędzy komornikiem a firmą windykacyjną i egzekutorem a dłużnikiem.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.