Gdzie poznać przepisy konsumenckie?

Ochrona praw konsumenta regulowana jest przez przepisy prawne o charakterze powszechnie obowiązującym. Ustawa z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta jest jednym z aktów prawnych, którego znajomością powinien szczycić się każdy, kogo przyszłość zawodowa związana jest z ochroną konsumentów.

zdjęcie - (the_title())


Gdzie poznać przepisy konsumenckie?

Ochrona praw konsumenta regulowana jest przez przepisy prawne o charakterze powszechnie obowiązującym. Ustawa z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta jest jednym z aktów prawnych, którego znajomością powinien szczycić się każdy, kogo przyszłość zawodowa związana jest z ochroną konsumentów.

Również konsumenci powinni wykazywać się znajomością poszczególnych przepisów po to, aby prawa konsumenta nie były w ich przypadku łamane. Należy bowiem zaznaczyć, że prawa konsumenckie łamane są bardzo często, zwłaszcza wtedy, gdy nie znamy swoich praw.

Świadomość przysługujących nam praw może na szczęście zmniejszyć ryzyko tego, że będą one łamane. Należy również wspomnieć o tym jak niezmiernie ważna jest wiedza odnośnie stosowania poszczególnych przepisów prawa konsumenckiego.

Oprócz wyżej wspomnianej Ustawy, dobrze byłoby przyswoić sobie znajomość przepisów Ustawy z dnia 16 lutego 2007 roku o ochronie konkurencji i konsumentów. Znajdziemy w niej niezmiernie ważne informacje dotyczące przysługujących konsumentowi sposobów ochrony praw.

Prawa konsumenta szkolenie to bardzo interesująca propozycja dla wszystkich, którzy chcą poznać przepisy prawa konsumenckiego oraz instytucje, które zajmują się ochroną tychże praw. Należy nadmienić, że szkolenie powinno być zawsze prowadzone przez profesjonalną firmę szkoleniową. Dzięki temu istnieją duże szanse na to, że szkolenie zakończy się sukcesem.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gamma firma szkoleniowa roku. Zapraszamy do działu szkolenia otwarte gdzie znajdziesz szereg szkoleń związanych ze sprzedażą, rozwojem osobistym i rozwojem managerów. Mamy również dedykowany dział: szkolenia administracja ze szkoleniami dla sektora publicznego. Zobacz dział: szkolenia sprzedażowe

Należy więc zwracać baczną uwagę na kwalifikacje osób, które mają być odpowiedzialne za przebieg szkolenia, w którym bierzemy udział. Zainteresujmy się kursami dofinansowanymi ze środków Unii Europejskiej.

Szkolenia te są prowadzone na bardzo wysokim poziomie merytorycznym, dlatego też szkoleniowiec będzie mógł odpowiedzieć na każde pytanie zadane przez osobę prowadzącą szkolenie. Przyjrzyjmy się również szkoleniom otwartym sprawdzając internetową bazę szkoleń otwartych.

Warto byłoby się nimi zainteresować nie tylko ze względu na to, że prowadzone są na wysokim poziomie, ale także dlatego, że możemy dzięki nim nawiązać interesujące kontakty zawodowe.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.