Gdzie uczyć się obsługi programów biurowych?

Niezależnie od tego, gdzie się pracuje, warto postawić na nieustanny rozwój i podnoszenie kompetencji zawodowych. Wystarczy na chwilę zwolnić tempo, a wypadnie się z obiegu. Takie są niestety realia współczesnego świata – aby utrzymać się na powierzchni, trzeba być najlepszym.

zdjęcie - Gdzie uczyć się obsługi programów biurowych?

Gdzie uczyć się obsługi programów biurowych?

Niezależnie od tego, gdzie się pracuje, warto postawić na nieustanny rozwój i podnoszenie kompetencji zawodowych. Wystarczy na chwilę zwolnić tempo, a wypadnie się z obiegu. Takie są niestety realia współczesnego świata - aby utrzymać się na powierzchni, trzeba być najlepszym.

W przeciwnym razie nawet dobrze zapowiadająca się kariera zawodowa może w kilka chwil legnąć w gruzach. W przypadku pracy biurowej istotną kwestią jest znajomość pakietu zawierającego programy wykorzystywane w codziennej pracy. Do takich programów zaliczyć można edytory tekstu czy arkusze kalkulacyjne.

Jak uczyć się obsługi programów biurowych?

Nauka obsługi programów biurowych to nie taka prosta sprawa. Owszem, w podstawowym zakresie posługiwać nimi potrafi się większość osób, jednak gdy przychodzi do wykonania bardziej skomplikowanych czynności, to okazuje się że niewiele osób jest w stanie sobie z nimi poradzić.

Jednym ze sposobów, w jaki można się uczyć obsługi programów biurowych jest samodzielne studiowanie instrukcji. Zajęcie to jest czasochłonne i niezbyt efektywne. Jeżeli komuś nie zależy na czasie, a ponadto ma w sobie dużo samozaparcia, to może spróbować tej metody. W każdym innym przypadku o wiele lepszym rozwiązaniem będą profesjonalne szkolenia.

Szkolenie MS Word

Szkolenie dotyczące obsługi edytora tekstowego MS Word podzielone jest na kilka etapów. W pierwszej kolejności uczestnik poznaje najważniejsze funkcje programu oraz zapoznaje się z jego interfejsem.

W kolejnych etapach przedstawiane są bardziej szczegółowe zagadnienia. Warto poświęcić kilka godzin na intensywną naukę. Zwróci się to bardzo szybko. Obecnie niemal w każdej pracy wymaga się znajomości pakietu biurowego. Dla przykładu Excel w HR to zupełny standard.

Samodzielna nauka zajmie wiele czasu, jednak udział w profesjonalnych szkoleniach może ten czas znacznie skrócić. Każdy, kto chce się rozwijać i marzy o odniesieniu sukcesu zawodowego swoją ścieżkę kariery powinien zacząć od przestudiowania pakietu biurowego - zaowocuje to w niedalekiej przyszłości.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.