Gdzie zdobyć wiedzę z prawa pracy?

Wiedza dotycząca prawa pracy jest potrzebna tak naprawdę każdemu, bez jakichkolwiek wyjątków. Nawet jeżeli aktualnie nie pracujemy, istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że zechcemy zdobyć jakąś pracę w przyszłości.

zdjęcie - (the_title())


Gdzie zdobyć wiedzę z prawa pracy?

Wiedza dotycząca prawa pracy jest potrzebna tak naprawdę każdemu, bez jakichkolwiek wyjątków. Nawet jeżeli aktualnie nie pracujemy, istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że zechcemy zdobyć jakąś pracę w przyszłości.

Wówczas znajomość prawa pracy będzie nam nieodzowna. Pracodawcy również powinni znać przepisy prawa pracy. Jeśli więc posiadamy własną firmę lub kusi nas jej założenie, świetnym pomysłem dla nas może być wynagrodzenie pracowników szkolenie.

Wiedza zdobyta na szkoleniach i kursach jest bowiem na wagę złota, o ile Kodeks pracy szkolenia są prowadzone przez odpowiednio wykwalifikowanych i należycie doświadczonych szkoleniowców. Należy mieć na uwadze, że każdy, komu zależy na tym, by wynieść ze szkolenia jak najwięcej, powinien opanować trudną sztukę aktywnego słuchania. Wiele zależy również od wspomnianych już wcześniej kompetencji szkoleniowca.

Szkolenia z prawa pracy, które prowadzone są przez doświadczoną osobę mają szansę przynieść oczekiwane rezultaty. Taka osoba przekaże nam wiedzę w sposób zrozumiały i klarowny. Ponadto, zdradzi nam praktyczne wskazówki.

Wiedza teoretyczna jest bowiem niezmiernie istotna, ale nie mniej ważna jest umiejętność posługiwania się nią w praktyce. Oczywiście udział w kursach powinien być regularny i systematyczny, bo prawo pracy jest dziedziną, która bardzo często się zmienia.

W Kodeksie pracy co chwila dochodzi do zmian przepisów, przy czym nie wszystkie zmiany są tak samo istotne. W roku 2019 zaszły dość istotne zmiany, a w roku 2020 prawdopodobnie zajdą jeszcze większe. Dlatego warto na bieżąco obserwować zachodzące w prawie pracy zmiany i oswajać się z nimi. Pomóc nam może regularne czytanie aktualnie obowiązującego Kodeksu pracy.

Oczywiście nie trzeba czytać tej ustawy od deski do deski. Wystarczające będzie zapoznanie się z przepisami, które najbardziej nas interesują lub mogą okazać się najbardziej przydatne. Na pewno dobrze byłoby wyposażyć się również w komentarz do Kodeksu pracy. Komentarze są zazwyczaj opracowane przez wybitnych prawników.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.