GMP co to takiego i jego zastosowanie.

Rynek zarówno polski jak i zagraniczny nieustannie się zmienia, wprowadza się nowe produkty, nowe rozwiązania. Jednak w miarę upływu czasu bywa tak że trudno jest to kontrolować. Wprowadza się więc zmiany czy to w przepisach poszczególnych krajów czy to też w przepisach unijnych. Wszystko po to aby mieć pewność, że dany produkt jest bezpieczny i nikomu nie zagraża.

zdjęcie - (the_title())


GMP co to takiego i jego zastosowanie.

Rynek zarówno polski jak i zagraniczny nieustannie się zmienia, wprowadza się nowe produkty, nowe rozwiązania. Jednak w miarę upływu czasu bywa tak że trudno jest to kontrolować.

Wprowadza się więc zmiany czy to w przepisach poszczególnych krajów czy to też w przepisach unijnych. Wszystko po to aby mieć pewność, że dany produkt jest bezpieczny i nikomu nie zagraża.

Jak sami widzimy, zmiany są konieczne, ponieważ nowe zagrożenia, pojawiają się na każdym kroku, czy to rozprzestrzenianie się rożnych chorób które pojawiają się znikąd niszczą populacje zwierząt w kraju a co za tym idzie jego gospodarkę.

Zobacz inne nasze artykuły ze strefy wiedzy:

Mowa tu oczywiście o Afrykańskim Pomorze Świń, który grasuje już kilkanaście miesięcy w Polsce i innych unijnych krajach.

Dlatego priorytetem jest aby każde państwo jak i całą Unia wprowadzały przepisy które zwiększą bezpieczeństwo i kontrole czy to pasz czy produktów spożywczych, aby mieli pewność że nie są one niczym zainfekowane oraz czy nie mają w sobie substancji czy to niebezpiecznych czy to zakazanych w danym kraju.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gamma jest firmą szkoleniowo-doradczą, która oferuje szkolenia farmaceutyczne, szkolenia kosmetyczne, szkolenia mikrobiologiczne dla Właścicieli i Pracowników Aptek, Sieci Aptecznych oraz Hurtowni Farmaceutycznych we wszystkich obszarach działalności.

Nasi eksperci są praktykami z wieloletnim doświadczeniem, opartym na bogatym przygotowaniu merytorycznym - by w pełni wspierać rozwój Pracowników Aptek, co przekłada się na możliwy do zmierzenia zwrot z inwestycji szkoleniowej.

Sprawdź nasze szkolenia:

Jednym z zmienionych ostatnio przepisów jest wprowadzenie certyfikatu GMP. Jest to certyfikat dotyczący pasz ich transportu. Jest to norma dotycząca bezpieczeństwa pasz, premiksów czy mieszanek paszowych.

Produkt który ją posiada został przebadany, pod każdym kontem i stwierdzono iż nie zawiera żadnych substancji szkodliwych czy zabronionych, a co za tym idzie iż nie jest szkodliwy zarówno dla zwierząt jak i ludzi.

Czym dokładnie jest ten certyfikat ? Jest to międzynarodowy system certyfikacji zapewniający bezpieczeństwo pasz, bazujący na wymogach ISO 9001. GMP+ obejmuje wszystkie etapy łańcucha paszowego począwszy od uprawy poszczególnych składników aż po transport do klienta.

Certyfikat ten dotyczy między innymi producentów pasz, producentów poszczególnych składników od pasz, firm transportujących takowe produkty paszowe oraz firm odpowiedzialnych za sprzedaż takich produktów.

Certyfikacja ta ma zwiększyć możliwość kontroli oraz ograniczyć do zera przypadki wprowadzania na rynek produktów niebezpiecznych.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szukasz szkoleń online? Realizujemy zarówno pojedyncze interaktywne warsztaty online, procesy kaskadowe. Korzystamy z większości dostępnych technologii transmisji video

Sprawdź nasze szkolenia online:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.