Intrastat szkolenie

Pakiet szkoleń, z zakresu deklaracji Intrastat zawiera szeroki zakres informacji wzbogacających nasza wiedzę na temat wymiany danych statystycznych związanych z obrotem towarów pomiędzy członkami Unii Europejskiej. W efekcie tego dostępność tych kursów jest ogromna, przez co wiele firm powinno zastanowić się nad możliwością korzystania z nich ( a w szczególności dotyczy to firm zajmujących się eksportem i importem). Czego więc dotyczą takie szkolenia? 

zdjęcie - Intrastat szkolenie


Pakiet szkoleń, z zakresu deklaracji Intrastat zawiera szeroki zakres informacji wzbogacających nasza wiedzę na temat wymiany danych statystycznych związanych z obrotem towarów pomiędzy członkami Unii Europejskiej.

W efekcie tego dostępność tych kursów jest ogromna, przez co wiele firm powinno zastanowić się nad możliwością korzystania z nich ( a w szczególności dotyczy to firm zajmujących się eksportem i importem). Czego więc dotyczą takie szkolenia? Oprócz podstawowej wiedzy dotyczącej podstawy prawnej Intrastat, czyli przyczyn jej wprowadzenia, zakresu obowiązków i sposobu wypełniania, szkolenia pozwalają także na bliższe przyjrzenie się zmianom jakie miały miejsce w ostatnich latach.

Dodatkowo wprowadzają one w zagadnienie Nomenklatury Scalonej, jak i w zasady wewnątrzwspólnotowego nabycia i dostawy towarów (tzw WNT i WDT). Kursy przygotowują przedsiębiorstwa do tego jak i gdzie składać takie deklarację, a także co robić by sprawnie poprawić wszelakiego rodzaju błędy (bez względu na to czy zostały wykryte przez nas, czy przez odpowiednie instytucje). Ważnym elementem szkoleń jest praktyka, która dla wielu firm jest kluczowa, gdyż surową wiedzę można pozyskać z dowolnego źródła internetowego ( ważne jednak by było ono sprawdzone).

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Obowiązki w zakresu statystyki obrotu towarowego pomiędzy Państwami członkowskimi Unii Europejskiej dotyczą podmiotów gospodarczych, które dokonują obrotu towarowego w państwach członkowskich Unii Europejskiej. Szkolenie INTRASTAT pozwala przygotować się do regulacji prawnych.

Zapraszamy do linków bądź wpisania w wyszukiwarkę naszej strony fraz:

Pozwolą one poznać więcej szkoleń z interesującego Państwa obszaru.

Opiera się ona na zaznajomieniu się pracowników, czy też osób wyznaczonych przez firmę na wypełnianiu deklaracji, dzięki czemu samodzielnie przekonają się jak to zrobić, a także jak uniknąć błędów. Przechodząc na chwilę do pomyłek jakie mogą zdarzyć się one każdemu człowiekowi, to w przypadku deklaracji intrasta jest możliwość ich korygowania. Nie mniej jednak należy pamiętać, że bez względu na wszystko nie wolno zapomnieć o prowadzeniu tych sprawozdań.

Dzięki temu unikniemy szerokiego spektrum kar i upomnień jakie mogą być wystosowane w nasza stronę. Kursy., o których mowa mogą być realizowane zarówno w placówka oferujących takie usługi, jak i w siedzibach firm korzystających z nich. Zapewnia to wygodę, komfort i szybkość w zdobyciu nowej wiedzy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.