Inwestycje – jak wygląda świat nieruchomości?

Świat nieruchomości, giełdy, inwestycji – to świat o którym nakręcono już naprawdę wiele filmów, niemniej jednak żaden z nich nie pokazuje dokładnie realiów tego świata.

Gamma - Inwestycje - jak wygląda świat nieruchomości?


Inwestycje - jak wygląda świat nieruchomości?

Świat nieruchomości, giełdy, inwestycji - to świat o którym nakręcono już naprawdę wiele filmów, niemniej jednak żaden z nich nie pokazuje dokładnie realiów tego świata. Wiele filmów bowiem koncentruje się na bardzo negatywnych elementach takich jak patologiczne zamiłowanie do pieniędzy czy też korupcja, inne z kolei przedstawiają świat nieruchomości jako bez mała żyłę złota. Jednak nie do końca tak to wygląda...

Świat inwestycji - krótka charakterystyka

Czy zawód dewelopera wiąże się z całkiem dobrymi zarobkami? Jak najbardziej, niemniej jednak trzeba tutaj pamiętać o bardzo ważnych sprawach. Przede wszystkim jedynie naprawdę dobrzy deweloperzy osiągają dobre zarobki, a ponadto - jest to zawód, w którym trzeba być niezmiennie czujnym oraz niestety jest on obarczony dość sporym ryzykiem.

Czym bowiem zajmuje się deweloper czy inwestor giełdowy? Ich zadania są dość podobne - mają oni wyszukać jakąś nieruchomość czy grunt, przygotować go, zaplanować budowę/ remont i sprzedać, zarabiając oczywiście na różnicy cen zakupu i sprzedaży. Niemniej jednak nie jest to takie proste zadanie, jakby się mogło wydawać - deweloper musi posiadać wiedzę odnośnie zagadnień prawnych, finansowych...

Szkolenia dla deweloperów

Co zatem poruszają szkolenia dla deweloperów? Najbardziej znane i popularne to szkolenia projekt inwestycyjny. Dotyczą one ogólnie rzecz ujmując umiejętności realizacji projektu na każdym jego etapie. Dalej inwestycja musi się przecież sprzedać, a zatem w cenie są wszelkie zamówienia publiczne szkolenia. Czy to jednak wszystko?

Zdecydowanie nie. Szkolenia dla deweloperów często bowiem dotyczą zagadnień prawnych tak, aby inwestor umiał odpowiedzieć na najważniejsze pytania -czy nikt inny nie będzie po kilku latach rościł praw do tej nieruchomości? Czy mogę ją kupić? Czy lokatorzy będą mogli wykupić mieszkania na własność? I wiele, wiele innych.

Szkolenia dla deweloperów również nieraz mają charakter bardziej psychologiczny, uczący jak wykształcić pewne niezbędne cechy, jak pewność siebie, umiejętność podejmowania szybkich decyzji albo dotyczą strategii biznesowych radzenia sobie z ryzykiem.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szkolenia budownictwo i nieruchomości. Profesjonalni trenerzy. Nowe tematy. Służebność przesyłu, Wycena nieruchomości, Prawo budowlane, Zaszłości inwestycyjne. Zobacz:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.