Jak chronić swoich praw?

Każdy zatrudniony jest zobowiązany do świadczenia pracy zgodnie z zakresem obowiązków, jednakże jednocześnie ma wiele praw, które nie zawsze są respektowane przez pracodawców. Istniejące regulacje prawne, w tym przede wszystkim kodeks pracy pozwalają na skuteczną ochronę praw zarówno pracowników, jak też pracodawców.

zdjęcie - (the_title())


Jak chronić swoich praw?

Każdy zatrudniony jest zobowiązany do świadczenia pracy zgodnie z zakresem obowiązków, jednakże jednocześnie ma wiele praw, które nie zawsze są respektowane przez pracodawców.

Istniejące regulacje prawne, w tym przede wszystkim kodeks pracy pozwalają na skuteczną ochronę praw zarówno pracowników, jak też pracodawców. Nie zawsze błędy wynikające z nieprzestrzegania praw chronionych przez prawo pracy wynikają z celowego działania, w bardzo wielu sytuacjach są wynikiem nieodpowiedniej znajomości przepisów, zwłaszcza gdy wprowadzane są w nich zmiany.

Aby więc skutecznie chronić swoje prawa, be względu czy mowa o pracodawcy czy o pracownikach potrzebna jest odpowiednia wiedza. Aby zrozumieć przepisy kodeksu pracy i powiązanych z nim ustaw można skorzystać z bardzo wielu szkoleń, które bez trudu można dzisiaj znaleźć praktycznie wszędzie.

W każdym mieście organizowane są tego typu kursy, zaś ich tematyka bardzo często dostosowywana jest do poziomu wiedzy uczestniczących w nich osób. Poziom podstawowy przeznaczony jest dla tych osób, które nie miały wcześniej kontaktu z tymi regulacjami prawnymi.

Podczas kursu nie tylko się z nimi zapoznają, ale także uczą się ich odpowiedniej interpretacji. Ci zaś, którzy znają kodeks pracy i wiedzą jak się w nim poruszać, bez problemu mogą skorzystać z jednej z wielu ofert na szkolenia w stopniu bardziej zaawansowanym. Niezwykle często ich tematem są wyłącznie zmiany, jakie zostały zaplanowane w normach prawnych, dotyczących pracy.

Jak chodzi o dobre omawiające prawo pracy szkolenie Warszawa i inne duże miasta nie sprawią problemu z ich wyszukaniem. Także gdy mowa o kursach, które maja być organizowane na indywidualne zlecenie pracodawców dla całej załogi, wyszukanie właściwego środka które je zrealizuje nie jest kłopotem.

Odpowiednia wiedza to z pewnością pomoc w prowadzeniu przedsiębiorstwa i jego płynnym działaniu. Ale jest bardzo wiele innych tematów, które tak samo mogą być doskonałym sposobem na rozwój firmy. Jednym z nich jest szkolenie controlling finansowy, który umożliwia znacznie skuteczniejsze zarządzanie finansami firmy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.