Jak kontrolować budżet przedsiębiorstwa?

Budżet przedsiębiorstwa to wszystkie fundusze, jakimi ono dysponuje. Jednak jest tutaj tak jak praktycznie z każdym innym budżetem – domowym, na ubrania, rozrywki – mianowicie można podjąć wiele złych decyzji, które doprowadzą do jego poważnego uszczuplenia, a konsekwencji do upadku firmy.

Gamma - Jak kontrolować budżet przedsiębiorstwa?


Jak kontrolować budżet przedsiębiorstwa?

Budżet przedsiębiorstwa to wszystkie fundusze, jakimi ono dysponuje. Jednak jest tutaj tak jak praktycznie z każdym innym budżetem - domowym, na ubrania, rozrywki - mianowicie można podjąć wiele złych decyzji, które doprowadzą do jego poważnego uszczuplenia, a konsekwencji do upadku firmy.

Kontrola budżetu przedsiębiorstwa

Wiele osób powie teraz, że przecież wystarczy po prostu nie być rozrzutnym i poczynić dobre inwestycje. Niemniej jednak nie jest to takie proste. Wyobraźmy sobie, że mamy pewną sumę pieniędzy odłożoną na zakup ubrań na zimę. Standardowym błędem będzie zakup strasznie drogiej kurtki, która bardzo nam się spodoba, a potem nic nam nie zostaje na inne zakupy.

Niemniej jednak dużym problemem będzie nadmierna oszczędność. Co z tego, że wynajdziemy super tanie rzeczy i pokupujemy ich wiele, jak będą one bardzo kiepskiej jakości albo też nie podobają nam się za bardzo? No właśnie - takich pułapek związanych ze złą gospodarką pieniędzmi jest naprawdę sporo.

Szkolenie controlling finansowy

Dlatego właśnie tak istotne jest zainwestowanie w szkolenie z zakresu controllingu finansowego. Na nim właśnie zostanie poruszone zagadnienie decydowania o tym, jakie inwestycje są opłacalne, jak rozdawać wynagrodzenie pracownikom, ile przeznaczyć na szkolenia i na jakie itp. To na pewno pomoże każdemu przedsiębiorcy dokonywać właściwych inwestycji.

Finanse dla niefinansistów szkolenie Warszawa

Kolejnym szkoleniem, w które to zdecydowanie opłaca się zainwestować, jest finanse dla niefinansistów szkolenie. Warto bowiem zauważyć, że dzisiaj wielu przedsiębiorców, w tym także często my jako szefowie, nie posiada wykształcenia związanego z ekonomią czy finansami. Przez to właśnie wiele osób może paść ofiarą przeróżnych oszustw i innych nieprzyjemnych wydarzeń.

Takie szkolenia zaś umożliwiają zdobycie podstawowej wiedzy z zakresu ekonomii, obejmują naukę potrzebnych pojęć oraz zwrotów a także programów i obliczeń. Co więcej taki kursy pokazują również, jak rozwinąć w sobie pewne cechy charakteru odpowiedzialne za lepsze zarządzanie finansami.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.