Jak obliczyć wysokość cła?

Cło to dzisiaj ciągle jak najbardziej aktualne i funkcjonujące w handlu opłaty. Czym one dokładniej są? Kiedy się liczą? Jak obliczyć wysokość takiego cła? O tym wszystkim będzie w niniejszym artykule.

zdjęcie - (the_title())

Jak obliczyć wysokość cła?

Cło to dzisiaj ciągle jak najbardziej aktualne i funkcjonujące w handlu opłaty. Czym one dokładniej są? Kiedy się liczą? Jak obliczyć wysokość takiego cła? O tym wszystkim będzie w niniejszym artykule.

Co to jest cło?

Zacząć jednak przede wszystkim to trzeba od tego, czym w ogóle takie cło jest. Otóż jest to opłata, jaką wprowadza dane państwo za wwóz czy wywóz towaru. Co istotne w tym zakresie - tutaj także bardzo ważne jest zagadnienie tranzytu towarów - opłaca celna jest często niższa, ale jak najbardziej obecna i funkcjonująca.

Kiedy liczy się cło?

Trzeba podkreślić w tym zakresie przede wszystkim to, że cło nie obowiązuje na terenie Unii Europejskiej. To jedno z naprawdę wielu udogodnień w zakresie handlu międzynarodowego. I też przyczyna, dla której mamy obecnie tak wiele przeróżnych produktów z Unii - ich importerzy zwolnieni są z opłat celnych.

Jedyne, co jeszcze obowiązuje w Unii to VAT i akcyza. Generalnie jednak eksportując, importując towary poza granice Unii europejskiej, tudzież transportując je przez dany kraj trzeba ponosić opłaty celne.

Od czego zależy wysokość opłaty celnej? Jak obliczyć wysokość cła?

To są już bardziej skomplikowane zagadnienia. Tutaj bowiem przede wszystkim trzeba powiedzieć o tym, że w zasadzie to cło zależy od naprawdę wielu czynników : kraju importu albo eksportu, wartości produktu, drogi jego przewozu itp. Aby obliczyć cło można korzystać z różnego rodzaju kalkulatorów, jednak najbardziej precyzyjnym sposobem jest po prostu sprawdzenie przepisów celnych w danym kraju.

Szkolenia z prawa celnego

Jeśli rozpoczynamy handel międzynarodowy, to naprawdę konieczne jest zainwestowanie w takie kursy jak: prawo celne szkolenie, szkolenie Incoterms 2020 - dotyczące międzynarodowych reguł handlu, czy też szkolenia Intrastat 2016 - odnoszące się do systemu statystyki. Generalnie bowiem znając się na rzeczy możemy wielu opłat uniknąć zupełnie albo chociaż się nich w dużej mierze zwolnić tudzież tak wysłać towar, aby opłaty za cło, transport itp, były jak najbardziej korzystne.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.