Jak oceniać pracownika?

Zbieranie informacji na temat pracy i działań pracownika, który pozwala jasno określić jego zachowania, metody działania, możliwości i umiejętności jest bardzo korzystną metodą zarządzania zasobami ludzkimi.

zdjęcie - Jak oceniać pracownika?
 
Zbieranie informacji na temat pracy i działań pracownika, który pozwala jasno określić jego zachowania, metody działania, możliwości i umiejętności jest bardzo korzystną metodą zarządzania zasobami ludzkimi.

Dla lepszego rozwoju pracowników i ich skutecznej, efektywnej pracy, niezbędne wydaje się regularne ocenianie pracownika, aby jeszcze lepiej poznać jego możliwości, nagradzać za sukcesy i korygować ewentualne niepowodzenia czy nieprawidłowości w wywiązywaniu się z obowiązków.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jeżeli monitorowanie procesu zarządzania kapitałem ludzkim pod kątem ekonomicznym jest fundamentem podejmowania strategicznych decyzji dot. pracowników to szkolenie CONTROLLING PERSONALNY - Jako wsparcie strategii organizacji w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi pomoże do tego przygotować.

Uczestnicy tego szkolenia poszukują również:

Wszystkie pozyskiwane informacje o pracownikach mogą doskonale posłużyć do ich skuteczniejszego motywowania, a tym samym do lepszego zarządzania pracownikami, czy też doskonalenia posiadanych umiejętności.

Jak oceniać pracownika?
 
Ocenianie pracowników powinno być usystematyzowane i skupiać powinno się przede wszystkim na wizji pożądanych wzorców zachowań, formułowaniu celów odsłaniających korzyści, a także wizji zmian, jakie mają zajść w przedsiębiorstwie. Specjaliści uważają, że ocenianie pracowników jest niezwykle istotne.

Dla pracowników jest cenną informacją zwrotną na temat tego, jak pracuje i czy jego działania są efektywne, przynoszą zamierzone efekty.
 
Dodatkowo, ocenianie pracowników skutecznie zwiększa ich wydajność, co przekłada się na wzrost ekonomiczności w przedsiębiorstwie. Ponadto, ocenianie pracowników znacząco usprawnia komunikację i procesy w organizacji, poprzez planowanie i wprowadzanie zmian w przedsiębiorstwie.
 
W ocenianiu pracowników istotne jest również, aby pracownicy nie obawiali się tych ocen. Powinno to raczej kojarzyć się pozytywnie, nie zaś z karaniem pracowników. Warto więc przygotowywać pracowników do tych ocen i starać się przekazywać wszelkie informacje możliwie jak najbardziej pozytywnie.

Negatywny wydźwięk powinno mieć jedynie korygowanie błędów w działaniach pracowników i informowanie ich, w jaki sposób można je naprawiać i nie dopuszczać do ich powstawania. Jeśli liderzy grup i kierownicy odpowiedzialnie podejdą do realizowania tego zadania, może bardzo korzystnie wpłynąć na cała organizację.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.