Jak oceniać pracownika?

Zbieranie informacji na temat pracy i działań pracownika, który pozwala jasno określić jego zachowania, metody działania, możliwości i umiejętności jest bardzo korzystną metodą zarządzania zasobami ludzkimi.

   
  Zbieranie informacji na temat pracy i działań pracownika, który pozwala jasno określić jego zachowania, metody działania, możliwości i umiejętności jest bardzo korzystną metodą zarządzania zasobami ludzkimi.

  Dla lepszego rozwoju pracowników i ich skutecznej, efektywnej pracy, niezbędne wydaje się regularne ocenianie pracownika, aby jeszcze lepiej poznać jego możliwości, nagradzać za sukcesy i korygować ewentualne niepowodzenia czy nieprawidłowości w wywiązywaniu się z obowiązków.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jeżeli monitorowanie procesu zarządzania kapitałem ludzkim pod kątem ekonomicznym jest fundamentem podejmowania strategicznych decyzji dot. pracowników to szkolenie CONTROLLING PERSONALNY - Jako wsparcie strategii organizacji w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi pomoże do tego przygotować.

  Uczestnicy tego szkolenia poszukują również:

  Wszystkie pozyskiwane informacje o pracownikach mogą doskonale posłużyć do ich skuteczniejszego motywowania, a tym samym do lepszego zarządzania pracownikami, czy też doskonalenia posiadanych umiejętności.

  Jak oceniać pracownika?
   
  Ocenianie pracowników powinno być usystematyzowane i skupiać powinno się przede wszystkim na wizji pożądanych wzorców zachowań, formułowaniu celów odsłaniających korzyści, a także wizji zmian, jakie mają zajść w przedsiębiorstwie. Specjaliści uważają, że ocenianie pracowników jest niezwykle istotne.

  Dla pracowników jest cenną informacją zwrotną na temat tego, jak pracuje i czy jego działania są efektywne, przynoszą zamierzone efekty.
   
  Dodatkowo, ocenianie pracowników skutecznie zwiększa ich wydajność, co przekłada się na wzrost ekonomiczności w przedsiębiorstwie. Ponadto, ocenianie pracowników znacząco usprawnia komunikację i procesy w organizacji, poprzez planowanie i wprowadzanie zmian w przedsiębiorstwie.
   
  W ocenianiu pracowników istotne jest również, aby pracownicy nie obawiali się tych ocen. Powinno to raczej kojarzyć się pozytywnie, nie zaś z karaniem pracowników. Warto więc przygotowywać pracowników do tych ocen i starać się przekazywać wszelkie informacje możliwie jak najbardziej pozytywnie.

  Negatywny wydźwięk powinno mieć jedynie korygowanie błędów w działaniach pracowników i informowanie ich, w jaki sposób można je naprawiać i nie dopuszczać do ich powstawania. Jeśli liderzy grup i kierownicy odpowiedzialnie podejdą do realizowania tego zadania, może bardzo korzystnie wpłynąć na cała organizację.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.