Jak poznać prawo budowlane w pigułce?

Decydując się na zapoznanie się z prawem budowlanym w celu prowadzenia własnej działalności – nie zawsze można spotkać się z tym jako ułatwionym zadaniem. Samo prawo często nie jest zbyt czytelne dla „zwykłego śmiertelnika” – wiele przepisów regulowanych jest prawniczym żargonem.

zdjęcie - (the_title())


Jak poznać prawo budowlane w pigułce?

Decydując się na zapoznanie się z prawem budowlanym w celu prowadzenia własnej działalności - nie zawsze można spotkać się z tym jako ułatwionym zadaniem. Samo prawo często nie jest zbyt czytelne dla "zwykłego śmiertelnika" - wiele przepisów regulowanych jest prawniczym żargonem, a czasem swobodna interpretacja osoby niezwiązanej z prawem jest zupełnie inna od tej, która w rzeczywistości obowiązuje.

Ponadto, jeden przepis może stanowić o jednej rzeczy w ten sposób, a drugi - umieszczony kilka stron dalej - może odpowiadać potrzebom wyjątku w danej sytuacji. Szkolenie budownictwo to najkrótsza droga, aby rzetelnie i w pigułce poznać przynajmniej najważniejsze zagadnienia prawnicze związane z budowlanką oraz szkielet czynności niezbędnych do rozpoczęcia prac budowlanych.

Ponadto, każdy projekt potrzebuje biznesplanu oraz motywacji pod zaistnienie takiej inwestycji - sam biznesplan potrzebuje spełniać określone wymagania w celu uzyskania pewnych decyzji administracyjnych, choćby związanych z budową danego obiektu w określonym miejscu.

Tu z pomocą przychodzą szkolenia projekt inwestycyjny - przeprowadzające krok po kroku przez żmudny proces zwany tworzeniem biznesplanu. Ponadto, nie ma inwestycji bez wykalkulowanego ryzyka - a w budowlance tego ryzyka na każdym kroku nie brakuje.

Każdą czynność podejmowaną w celu wykonania inwestycji budowlanej należy odpowiednio zanalizować również pod kątem wymogów prawniczych regulowanych przez przepisy krajowe oraz europejskie. Z pomocą przychodzi tutaj szkolenie z zarządzania ryzykiem - pomaga uporządkować wiedzę od A do Z, stworzyć plan czynności oraz poruszyć zagadnienia związane z zastosowaniem odrębnych przepisów.

Dzięki takim warsztatom coraz łatwiej jest zastosować odpowiednią wiedzę prawniczą w celu stworzenia projektu, którego inwestycja zakończy się spodziewanym sukcesem. Niemniej, projekt, zanim prace nad nim zostaną rozpoczęte, musi spełniać wszelkie normy prawne i pozyskać akceptację odpowiednich organów administracyjnych.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.