Jak rozszerzyć wiedzę z zakresu finansów w firmie?

Wiedza z finansów to zdecydowanie jest coś, czym w zasadzie absolutnie każdy z nas powinien dysponować w całkiem przyzwoitym stopniu. Szczególnie zaś pracując w firmach.

zdjęcie - (the_title())


Jak rozszerzyć wiedzę z zakresu finansów w firmie?

Wiedza z finansów to zdecydowanie jest coś, czym w zasadzie absolutnie każdy z nas powinien dysponować w całkiem przyzwoitym stopniu. Szczególnie zaś pracując w firmach.

Wiedza o finansach a sukces firmy

Wielu pracodawców boi się inwestować w szkolenia z zakresu finansów, ponieważ od razu myślą oni, że pracownicy na pewno taką wiedzę wykorzystają przeciw nim. Takie myślenie to dość spory błąd i niestety do niczego dobrego to nie prowadzi. Przede wszystkim trzeba bowiem zdać sobie sprawę z tego, że finansami w firmie zarządza na swój sposób naprawdę całkiem dużo osób.

Oczywiście na pewno będzie to dział kadr i płac, który niejako zajmuje się wszelkimi kwestiami formalnymi. Jednak nie tylko on. Dodatkowo bowiem jeszcze, oprócz zarządu i dyrektorów podejmujących decyzje chociażby o rozplanowaniu budżetu, znajdą się tu jeszcze np. kierownicy poszczególnych projektów. Oni w końcu często dostają fundusze na dany projekt i muszą go wykonać a pieniądze odpowiednio rozdysponować.

Warto podkreślić, że nawet szeregowy pracownik powinien mieć pewną podstawową wiedzę o finansach. Dlaczego? Chociażby dlatego, że może on wykryć niektóre rzeczy znacznie szybciej niż kontrola. Przykładowo stosunkowo często zdarzają się dość przykre sytuacje, w których to księgowi czy księgowe delikatnie kradną z każdej pensji, wypłaty itp. bardzo drobne sumy.

Sprawy takie są bardzo trudne do wykrycia, niemniej jednak zazwyczaj to właśnie zorientowani w finansach pracownicy jako pierwsi zgłaszają, że coś jest nie do końca w porządku.

Szkolenia z finansów w firmie

Dlatego zaś szczególnie istotne jest to, aby zainwestować w szkolenie controlling finansowy oraz w szkolenie kadry i płace. Pierwsze z nich odnosić się będzie raczej do pracowników wyższego szczebla, bowiem zasadniczo opisuje pewną metodę sterowania finansami oraz nabywanie umiejętności patrzenia tylko przed siebie, na potencjalne zyski. Z kolei drugie szkolenie w dość okrojonym zakresie może być przydatne w zasadzie absolutnie każdemu pracownikowi.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.