Jak skutecznie ubezpieczyć towar podczas transportu?

Jedną z popularniejszych branż jeśli chodzi o Polską gospodarkę jest produkcja. Wiele firm zajmuje się wytwarzaniem towarów, które następnie dostarczane są do klientów na lokalnym rynku.

15 stycznia 2020
zdjęcie - Jak skutecznie ubezpieczyć towar podczas transportu?

Jak skutecznie ubezpieczyć towar podczas transportu?

Jedną z popularniejszych branż jeśli chodzi o Polską gospodarkę jest produkcja. Wiele firm zajmuje się wytwarzaniem towarów, które następnie dostarczane są do klientów na lokalnym rynku. Rozwijające się firmy często decydują się na wkroczenie na rynek światowy, z tego względu ich produkty docierają również do klientów po za granicami naszego kraju.

W związku z tym zmienia się również zakres transportu na który się decydujemy. Drogą lądową nasze towary przemierzają wiele kilometrów, aby dotrzeć do konsumentów. Właśnie z tego powodu należy dokładnie zastanowić się nad samym procesem transportu towarów za granicę oraz samych warunków nawiązywania umów z zagranicznymi klientami.

Pomóc nam w tym może zdobycie odpowiednich informacji w trakcie prowadzonych przez szkoleniowców kursów takich jak szkolenie incoterms, w trakcie którego można poznać dokładne zasady handlu obowiązujące na terenie Unii Europejskiej.

Dla osób, których głównym zadaniem jest kontrola transportu oraz jego bezpieczeństwa przydatne mogą okazać się szkolenia intrastat 2016, które opisują sposób prowadzenia statystyk, do których zobowiązana jest każda firma wysyłająca towar do zagranicznych klientów.

Osoby związane z załadunkiem oraz wszystkimi procesami związanymi z transportem towaru powinny zdecydować się na uczestnictwo w zarządzanie łańcuchem dostaw szkolenie, które pozwoli zwiększyć bezpieczeństwo tego przewozu.

Poznacie tu sposoby zabezpieczenia towaru oraz tego w jaki sposób ubezpieczyć towar, co będzie dla nas ochroną przed stratami pojawiającymi się w trakcie podróży naszych produktów. Osoby prowadzące takie szkolenia to głównie logistycy, którzy posiadają szeroką wiedzę z tej dziedziny.

Dzięki temu możemy mieć pewność, że przekazywana przez nich wiedza jest rzetelna i możemy korzystać z niej w trakcie naszej codziennej pracy. Wykorzystywanie takich danych jest bardzo istotne, ponieważ pozwoli nam to na uniknięcie błędów, które później mogłyby wiązać się z dodatkowymi konsekwencjami.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.