Jak sprawnie regulować należności?

Należności, czyli zadłużenia jakie powstały na wskutek prowadzenia działań handlowych np. pomiędzy dwiema firmami są bardzo kłopotliwe, w szczególności dla dłużników. Regulacja należności, to bardzo potrzebne rozwiązania, jeśli chcemy by nasza firma odzyskiwała swoje pieniądze w odpowiednim czasie, tak by nie wpłynęło w żadnym stopniu na rentowność naszej firmy. Mówiąc więc o takim pojęciu jaki są należności, warto poruszyć także zagadnienie Faktoringu. 

 
Należności, czyli zadłużenia jakie powstały na wskutek prowadzenia działań handlowych np. pomiędzy dwiema firmami są bardzo kłopotliwe, w szczególności dla dłużników. Regulacja należności, to bardzo potrzebne rozwiązania, jeśli chcemy by nasza firma odzyskiwała swoje pieniądze w odpowiednim czasie, tak by nie wpłynęło w żadnym stopniu na rentowność naszej firmy.
 
Mówiąc więc o takim pojęciu jaki są należności, warto poruszyć także zagadnienie Faktoringu. To słowo pochodzące z języka angielskiego określa wykup przez podmioty różnego rodzaju wierzytelności przedsiębiorstw od należnych im kontrahentów. Tym sposobem firmy pozbywają się problemu z brakiem pieniędzy, gdyż uzyskują je właśnie się od tego rodzaju podmiotów. Cała zasada opiera się na tym, że owy faktor w momencie wykupu wierzytelności przekazuje danej firmie zaliczkę w wysokości około 90 procent faktury.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Windykacja należności to sztuka dyplomacji, perswazji, negocjacji i psychologii. Na naszym szkoleniu uczymy jak szybko, dbając o relacje odzyskać należne nam środki.

Wpisując w wyszukiwarkę naszej strony poniższe hasła poza propozycjami szkoleniowymi znajdziesz nie tylko programy szkoleń, ale również materiały merytoryczne dotyczące tego obszaru:

Sam zaś faktoring bardzo często kojarzony jest ze sprzedażą wierzytelności, lecz tak naprawdę składa się ona z kilku rodzajów umów. Jak już wspomniano faktorzy skupują tylko te wierzytelności, które się jeszcze nie przeterminowały, dzięki czemu mogą z nich pozyskać ogromne ilości pieniędzy. Oczywiście faktoring to tylko jeden ze sposobów, gdyż przedsiębiorstwa mogą samodzielnie na własną rękę dążyć do odzyskania swoich należności. Służą temu różnego rodzaju windykacje, zarówno w opcji polubownej, jak i sądowej, które to są często wykorzystywane przez liczne kancelarie.
 
Sprawne regulowanie należności, ma bardzo duże znaczenie nie tylko dla firm, które chcąc odzyskać swoje fundusze, ale także dla samych dłużników. W efekcie pozwala to na łatwiejsze regulowanie długów, co jest dla nich szansa na pozostanie w biznesie, bez utraty swojej firmy, Należy także pamiętać, że działania windykacyjne są kluczowe dla rentowności firm, bo są w stanie pokryć czasem najpotrzebniejsze dla nas aspekty.

W efekcie musimy zawsze dbać o spłacanie naszych należności, dzięki czemu finanse, jak i efektywność pracy naszego przedsiębiorstwa nigdy nie będą zagrożone.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.