Jak wygląda nowy podatek akcyzowy?

Zmiany prawne niezwykle często podyktowane są zmianami w gospodarce i jej bardzo dynamicznym rozwojem. Nie omija to także tych przepisów, które dotyczą kwestii związanych ze sprowadzaniem towarów spoza granic kraju. Mowa tutaj nie tylko o przepisach celnych, ale także tych, które regulują prawo akcyzowe.

zdjęcie - (the_title())


Jak wygląda nowy podatek akcyzowy?

Zmiany prawne niezwykle często podyktowane są zmianami w gospodarce i jej bardzo dynamicznym rozwojem. Nie omija to także tych przepisów, które dotyczą kwestii związanych ze sprowadzaniem towarów spoza granic kraju. Mowa tutaj nie tylko o przepisach celnych, ale także tych, które regulują prawo akcyzowe.

Akcyza jest rodzaje podatku, nakładanym zazwyczaj na niezwykle popularne produkty. Ich cena najczęściej jest przez to wyższa, co często ma za zadanie zniechęcić do nadmiernego kupowania danego towaru. Akcyzą objętych jest bardzo wiele produktów, zalicza się do nich m. in. papierosy, paliwa czy też na przykład węgiel. Obrót wyrobami akcyzowymi wymaga od sprzedawcy spełnienia wielu wymogów, w tym także tych związanych z odpowiednim rejestrowaniem sprzedaży. Podatek akcyzowy musi być naliczany jak również odprowadzany w sposób kreślony przepisami, bardzo często wiąże się to dla sprzedawcy ze sporządzaniem dodatkowej dokumentacji.

Aby firmy mogły działać bez problemów zazwyczaj konieczne jest zapoznawanie się na bieżąco ze zmianami w prawie celnym, co zapobiega tworzeniu sytuacji problematycznych w związku z niedoinformowaniem. Zazwyczaj osoby odpowiadające za te dziedzinę w danym przedsiębiorstwie wybierają odpowiednie szkolenia, aby dzięki temu zdobywać wiedzę lub tez pogłębiać już posiadaną.

Jeżeli chodzi o prawo celne szkolenie ze zmian w tych przepisach przewidziane jest dl tych osób, które posiadają podstawową wiedzę. Wówczas bowiem znacznie łatwiej jest zrozumieć cel szkolenia jak również nauczyć się dostosować zmiany do profilu działalności danej firmy. Niektóre zmiany wprowadzane są z bardzo dużym wyprzedzeniem, ponieważ wymagają od firm dostosowania się do nich, na przykład zakupując nowy sprzęt czy reorganizując pracę załogi.

Ponieważ odpowiednia wiedza pracowników, w których zakresie obowiązków jest znajomość prawa celnego przyczynia się do rozwoju całej firmy, nie ma się co dziwić temu, że wiele z nich organizuje takie szkolenia dla swojej załogi na indywidualne zamówienie. Wówczas ich tematyka może być jak najlepiej dopasowana do profilu działalności i niezbędnych w tym zakresie informacji.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zobacz nasz dział szkoleń prawnych: Szkolenia prawo

i najnowsze tematy w dziale:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.