Jak wygląda rekrutacja w świetle nowych przepisów?

Chociaż aktualne przepisy dotyczące ochrony danych osobowych obowiązują w naszym kraju już od ponad roku, to wciąż można spotkać się z sytuacją, w której nie każdy wie jak należy się zachować, by przekazywane dane były bezpieczne.

zdjęcie - (the_title())


Jak wygląda rekrutacja w świetle nowych przepisów?

Chociaż aktualne przepisy dotyczące ochrony danych osobowych obowiązują w naszym kraju już od ponad roku, to wciąż można spotkać się z sytuacją, w której nie każdy wie jak należy się zachować, by przekazywane dane były bezpieczne.

Przeciętny człowiek nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, w jak wielu miejscach są jego dane. Imię i nazwisko, adres zamieszkania, pesel czy numer dowodu tożsamości to bardzo wrażliwe dane, które powinny trafiać wyłącznie w ręce osób uprawnionych.

Odkąd weszły w życie nowe przepisy, nawet w kolejce do lekarza już nie używa się nazwisk pacjentów. Znacznie zmienił się także sposób przeprowadzania rekrutacji w wielu firmach. Dane osobowe szkolenie to dobra okazja do tego, by zapoznać się z aktualnymi przepisami prawnymi.

Ochrona danych osobowych szkolenie

Szkolenie z ochrony danych osobowych powinna przejść każda osoba, która będzie pracowała w rekrutacji. Chodzi o to, aby w odpowiedni sposób zabezpieczyć dane kandydatów starających się o pracę w firmie.

Osoby składające aplikację powinny do przesyłanych dokumentów dołączyć stosowny zapis poświadczający zgodę na wykorzystanie ich danych osobowych w procesie rekrutacyjnym. Dane osobowe mogą być przechowywane w firmie tylko i wyłącznie przez ściśle określony czas. Rekrutacja RODO rządzi się własnymi prawami i dobrze je znać, chociażby po to, aby uniknąć wysokich kar finansowych za nieprzestrzeganie przepisów prawnych.

Administrator danych osobowych

W każdej instytucji powinna zostać wyznaczona osoba, która będzie odpowiedzialna za nadzorowanie prawidłowego procesu przetwarzania danych osobowych. Osoba ta musi przejść specjalistyczne szkolenie. Szkolenia zapewniają aktualną wiedzę dotyczącą ochrony danych osobowych.

Jest to najlepszy sposób na to, aby podnieść swój poziom znajomości prawa. Dzięki szkoleniom wystarczy zaledwie kilka godzin na to, aby przyswoić niezbędne informacje. Część praktyczna pozwala na przećwiczenie konkretnych sytuacji, w których trzeba wiedzieć w jaki sposób obchodzić się z danymi osobowymi.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.