Jak wygląda zasiedzenie gruntu?

Każde przedsiębiorstwo posiada pewne swoje problemy związane niejako z nieruchomościami. Często odnoszą się one do służebności przemysłu, czyli pewnej konieczności albo chęci skorzystania z części gruntów albo dróg prywatnych w celu dojazdu, rozbudowania firmy, zapewnienia jej określonej infrastruktury itp.

zdjęcie - (the_title())


Jak wygląda zasiedzenie gruntu?

Każde przedsiębiorstwo posiada pewne swoje problemy związane niejako z nieruchomościami. Często odnoszą się one do służebności przemysłu, czyli pewnej konieczności albo chęci skorzystania z części gruntów albo dróg prywatnych w celu dojazdu, rozbudowania firmy, zapewnienia jej określonej infrastruktury itp. Zazwyczaj niestety wielu przedsiębiorcom brakuje przygotowania merytorycznego w danym zakresie i niestety popełniają oni nieraz fatalne pomyłki.

Służebność przemysłu przez zasiedzenie i inne korzystne ustawy

A tymczasem wiele rzeczy da się rozwiązać dość prosto. Pomoże nam w tym całe grono ustaw - spośród nich szczególnie ciekawą wydaje się być właśnie służebność przesyłu zasiedzenie. Mówiąc tutaj dość ogólnie chodzi o to, że skoro firma w złej lub dobrej wierze korzystała z nieruchomości albo jej części czy drogi prywatnej przez określoną ilość lat, to później właściciel owej drogi czy posesji trochę traci prawa do niej, zaś jako firma możemy zyskać nawet służebność przemysłu w danej kwestii na zawsze.

Szkolenia z nieruchomości

Niemniej jednak, aby to wiedzieć, trzeba najpierw udać się na konkretne szkolenia zakresu nieruchomości. Szczególnie zaś przydadzą nam się właśnie szkolenia z zakresu prawa budowlanego. To w końcu ono pozwala nam na bardzo korzystne rozwiązania, ale też niestety może przyczynić się do naszej szkody, jeśli go nie znamy.

Szkolenie szkoda lokalizacyjna

Warto jeszcze na koniec podkreślić, że pewnym szczególnym rodzajem szkolenia jest szkolenie szkoda lokalizacyjna. W skrócie szkoda lokalizacyjna określana jest właśnie jako szkoda na gruncie, który użytkujemy w ramach służebności przemysłowej. Jednak jest to bardzo ogólne stwierdzenie. W rzeczywistości bowiem różne rzeczy postrzegane są jako szkodę i też różne, czasem absurdalne sprawy będą na tym gruncie wytaczane przez właścicieli dróg i posesji. Warto zatem zainteresować się danym tematem i wybrać się na odpowiednie szkolenia z zakresu szkody lokalizacyjnej oraz oczywiście służebności przemysłu.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.