Jakie cechy powinien mieć mistrz produkcji?

Mistrz produkcji – to tak dumnie i odpowiedzialnie brzmi. Jakie cechy powinna mieć osoba wykonująca taki właśnie zawód? Co w zasadzie w ogóle robi mistrz produkcji?

Gamma - Jakie cechy powinien mieć mistrz produkcji?


Jakie cechy powinien mieć mistrz produkcji?

Mistrz produkcji - to tak dumnie i odpowiedzialnie brzmi. Jakie cechy powinna mieć osoba wykonująca taki właśnie zawód? Co w zasadzie w ogóle robi mistrz produkcji?

Szkolenia dla kierowników

Praca nie jest łatwa i każdy mistrz produkcji zdecydowanie powinien posiąść wiele cech i umiejętności. Jak to zrobić? Pomocne będą tutaj na pewno takie kursy jak szkolenie dla mistrzów, szkolenie dla brygadzistów czy też przeróżne szkolenia dla kierowników nastawione właśnie na pracę w produkcji.

Kim jest mistrz produkcji?

No właśnie na początek warto w zasadzie odpowiedzieć sobie na pytanie, kim taki mistrz produkcji jest. Zwyczajowo jest to określenie dla inżyniera, który zajmuje się częścią produkcji oraz zespołem nią zarządzającym.

Oznacza to w zasadzie, że taki mistrz produkcji jednocześnie musi posiadać naprawdę bardzo szeroką wiedzę z zakresu technologii i mechaniki i jednocześnie musi umieć dogadać się z pracownikami i robotnikami. Co to oznacza tak w efekcie?

Jakie cechy powinien mieć mistrz produkcji?

Cóż na pewno powinna być to osoba odpowiedzialna, dokładna i sumienna. Błąd na takim miejscu może nie tylko zatrzymać na długo produkcję, lecz nawet doprowadzić do groźnego wypadku, a tego przecież nie chciałby żaden absolutnie pracodawca. Dalej taki mistrz produkcji jak najbardziej musi umieć budować autorytet wokół siebie. Co więcej - musi także wzbudzać zaufanie i dogadywać sie z ludźmi.

Jest to szczególnie ważne o tyle, że dzisiaj kierownicy najczęściej są uczeni jedynie rozmawiać z osobami, które są podobne do nich pod kątem inteligencji, aspiracji itp. Tutaj zaś nie dość, że pojawić się mogą starcia na linii inżynier - pracownik fizyczny, to jeszcze mogą wystąpić problemy, ponieważ inżynier będzie młodszy, a oni starsi. Trudno wówczas wybudować sobie odpowiednią reputację.

Warto jeszcze dodać, że czasem określenie mistrz produkcji wcale nie jest stosowane do osoby z wyższym wykształceniem, lecz do kierownika zajmującego się po prostu danym zespołem na produkcji.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.