Jakie cele powinien spełniać projekt inwestycyjny?

Wszystko, co w zasadzie robimy, powinno mieć jakiś swój cel. Jak dokładniej zaś przedstawiają się cele w projekcie inwestycyjnym?

6 lutego 2020
zdjęcie - Jakie cele powinien spełniać projekt inwestycyjny?

Jakie cele powinien spełniać projekt inwestycyjny?

Wszystko, co w zasadzie robimy, powinno mieć jakiś swój cel. Jak dokładniej zaś przedstawiają się cele w projekcie inwestycyjnym?

Szkolenia z zakresu projektów inwestycyjnych

Zanim jednak opowiemy tak w zasadzie o celach takiego projektu, warto poruszyć nieco zagadnienie de facto samego projektu inwestycyjnego a konkretniej szkoleń z jego zakresu. Dlaczego warto inwestować w szkolenia projekt inwestycyjny oraz w jakie dokładnie?

Generalnie rzecz ujmując, trudno jest dokładnie poznać się na tym, jak realizować projekty inwestycyjne w szkole czy na studiach. A już na pewno artykuły takie jak ten, mają na celu jedynie wstępną analizę zagadnienia, bez wdawania się w szczegóły. Na pewno nie mogą one posłużyć do zdobycia konkretnej wiedzy i uprawnień.

Aby zatem projekt inwestycyjny, naprawdę przynosił korzyści i się udał, trzeba zainwestować w szkolenie budownictwo, szkolenie z zarządzania ryzykiem oraz najlepiej także w szkolenie kosztorysowanie robót budowlanych.

Cele projektu inwestycyjnego

Mają one dwojakie znaczenie. Przede wszystkim, muszą być dokładnie opisane po to, aby projekt przeszedł przez kontrolę. Po drugie zaś cele muszą także opłacać się z punktu widzenia inwestycji. O co dokładniej chodzi z tymi celami? Teoretycznie projekt inwestycyjny w budownictwie ma dość określone cele - wybudować coś.

Po co to dokładnie opisywać? No właśnie jest to naprawdę bardzo konieczne. W końcu nigdy nie chodzi tak po prostu o wybudowanie czegoś, czegokolwiek jakiego. Zawsze kwestia dotyczy zasadniczo tego, że inwestycja ma coś poprawić w danym miejscu. Przykładowo mają powstać nowe bloki, które będą w pobliżu jakiegoś miejsca pracy itp.

Ważne jest to, aby napisać na początek ogólnie o celach, jakie ma dany projekt. Dalej, trzeba także określić cele ogólnie - nie oznacza to tego, że mają być ogólnie i skrótowo napisane, tylko ważniejsze jest to, że takie cele mają odnosić się do szerszej perspektywy, np. korzyści miasta. W końcu trzeba także właśnie opisać, kto i jakie korzyści będzie miał z danego projektu inwestycyjnego.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.