Jakie instytucje chronią praw konsumentów?

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów jest bez wątpienia najważniejszą instytucją, której głównym obowiązkiem jest ochrona praw konsumenta. Prawa konsumenta bardzo często są bowiem łamane i konieczne są instytucje, które pomogą w ich należytym egzekwowaniu.

zdjęcie - (the_title())


Jakie instytucje chronią praw konsumentów?

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów jest bez wątpienia najważniejszą instytucją chroniącą interesy konsumentów. Prawa konsumenta bardzo często są bowiem łamane i konieczne są instytucje, które pomogą w ich należytym egzekwowaniu.

W razie trudności zawsze można również zwrócić się do Powiatowego Rzecznika Konsumentów. Podlegająca Prezesowi Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Inspekcja Handlowa, również może okazać się pomocna.

Pomocne może okazać się również Stowarzyszenie Konsumentów Polskich. Jeżeli nasz problem ma wymiar europejski, zwróćmy się do Europejskiego Centrum Konsumenckiego. Prawa konsumenta szkolenie mogą pomóc nam zrozumieć na czym dokładnie polega ochrona konsumenta.

Warto wziąć w nich udział, jeżeli chcemy znać swoje prawa. Należy jednak pamiętać o tym, że jako konsumenci mamy również obowiązki. Poza tym dobrze byłoby wiedzieć o tym, do jakiej instytucji się udać z naszym problemem. Nie każda instytucja jest bowiem pomocna w przypadku wszystkich problemów.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gamma firma szkoleniowa roku. Zapraszamy do działu szkolenia otwarte gdzie znajdziesz szereg szkoleń związanych ze sprzedażą, rozwojem osobistym i rozwojem managerów. Mamy również dedykowany dział: szkolenia administracja ze szkoleniami dla sektora publicznego. Zobacz dział: szkolenia sprzedażowe

Niektóre sytuacje wymagają bowiem bardziej skomplikowanych działań. Dzięki wspomnianym szkoleniom oraz kursom mamy szansę dowiedzieć się jak należy skontaktować się z interesującą nas instytucją, która będzie miała szansę nam pomóc.

Trzeba bowiem zaznaczyć, że każdą sprawę należy przedstawić w sposób wyczerpujący. Jedynie staranne i dokładne opisanie problemu może skutkować jego rozwiązaniem. Dobrze byłoby poznać drogi kontaktu do poszczególnych instytucji i wybrać tę najbardziej optymalną.

Niektóre instytucje preferują kontakt mailowy, z innymi można skontaktować się telefonicznie. Niektóre osoby wolą jednak osobiście udać się do siedziby interesującej nas instytucji. Szkolenia powinny być prowadzone przez odpowiednio wykształconych i należycie doświadczonych szkoleniowców.

Warto więc zwracać uwagę na to, kto ma prowadzić dane szkolenie. Przydatne informacje znajdziemy na stronie internetowej poszczególnych firm szkoleniowych. Dobrze byłoby również zapoznać się z opiniami klientów o poszczególnych firmach.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.