Jakie nowe przepisy prawa pracy warto znać?

Większość pracowników zdaje sobie sprawę z konieczności zaznajomienia się z przepisami prawa pracy. Nierzadko jednak nasza znajomość prawa pracy jest zbyt mała. Koniecznie trzeba zaś wiedzieć, że nieznajomość prawa szkodzi i w żadnym razie nie zwalnia z obowiązku jego przestrzegania.

zdjęcie - (the_title())


Jakie nowe przepisy prawa pracy warto znać?

Większość pracowników zdaje sobie sprawę z konieczności zaznajomienia się z przepisami prawa pracy. Nierzadko jednak nasza znajomość prawa pracy jest zbyt mała. Koniecznie trzeba zaś wiedzieć, że nieznajomość prawa szkodzi i w żadnym razie nie zwalnia z obowiązku jego przestrzegania.

Dlatego też warto byłoby znać dobrze przynajmniej te najbardziej podstawowe przepisy. Z dużym prawdopodobieństwem przepis mówiący o tym, że obowiązkiem pracownika jest świadczenie pracy na rzecz pracodawcy znany jest większości osób, które są zatrudnione.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gamma firma szkoleniowa roku. Zapraszamy do działu szkolenia otwarte gdzie znajdziesz szereg szkoleń związanych ze sprzedażą, rozwojem osobistym i rozwojem managerów. Mamy również dedykowany dział: szkolenia administracja ze szkoleniami dla sektora publicznego. Zobacz dział: szkolenia sprzedażowe

Należy jednak zaznaczyć, że istnieją także nowe, bardziej skomplikowane przepisy, które warto znać. Bardzo wiele przepisów ma dopiero zacząć obowiązywać. Dobrze byłoby zainteresować się zmianami, które mają dopiero nadejść.

Najnowszy Kodeks pracy ma bowiem obowiązywać już za rok, czyli w roku 2020. Nie ulega wątpliwości, że dobrze byłoby wiedzieć, że planowane są zmiany dotyczące umów o pracę. Bardzo prawdopodobne jest to, że od każdej umowy, nawet tej o dzieło będzie trzeba odprowadzać składki emerytalne.

Aby być na bieżąco z przepisami Kodeksu pracy, dobrze byłoby brać udział w różnego rodzaju szkoleniach oraz kursach. Szkolenia z prawa pracy świetnie sprawdzą się zarówno wśród doświadczonych jak i wśród tych mniej doświadczonych pracowników.

Z całą pewnością dobrze byłoby zainteresować się szkoleniami organizowanymi w dużych, prężnie rozwijających się miastach, takich jak na przykład Kraków, Warszawa czy Wrocław. Nie warto uczestniczyć w kursach, które są prowadzone przez osobę pozbawioną odpowiednich kwalifikacji.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szkolenia online umożliwiają pełną interakcję zarówno z prowadzącym jak i z innym uczestnikami.

Realizujemy szkolenia online, webinary i projekty hybrydowe.

Sprawdź nasze kursy i szkolenia online:

Na pewno dobrze byłoby nie przegapić kursów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Większość z nich jest prowadzona na bardzo wysokim poziomie merytorycznym. Dlatego też nie musimy obawiać się tego, że szkoleniowiec nie będzie potrafił wyczerpująco odpowiedzieć na pytanie postawione przez uczestnika szkolenia.

Trzeba mieć również na uwadze, że szczególnie godne uwagi będą szkolenia certyfikowane. Certyfikat stanowi bowiem dowód na nasz udział w kursie.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.