Jakie prawa mają konsumenci w Europie?

W zależności od kraju europejskiego konsumenci mają większą lub mniejszą świadomość własnych praw w związku z nabyciem czy reklamacją towarów i usług. Na tle innych państw Polska to kraj, w którym wciąż konsument nie do końca zdaje sobie sprawę, kiedy i w jakich sytuacjach przysługuje mu prawo do reklamacji nie tylko produktów, ale i usług.

zdjęcie - (the_title())


Jakie prawa mają konsumenci w Europie?

W zależności od kraju europejskiego konsumenci mają większą lub mniejszą świadomość własnych praw w związku z nabyciem czy reklamacją towarów i usług. Na tle innych państw Polska to kraj, w którym wciąż konsument nie do końca zdaje sobie sprawę, kiedy i w jakich sytuacjach przysługuje mu prawo do reklamacji nie tylko produktów, ale i usług.

Prawa konsumenta szkolenie jest okazją, by bardziej zapoznać się ze swoimi prawami na rynku. Co przysługuje konsumentowi, jeśli wykonana usługa odbiega od standardów opisanych w umowie? Czy raz rozpoczętą umowę trzeba kontynuować aż do jej ukończenia nawet jeśli nie wszystko działa tak, jak powinno?

Czy kiedy produkt jest wadliwy i nie dostarcza obiecanych korzyści, należy go po prostu odrzucić w kąt? A jeśli przysługuje prawo do reklamacji, to jak ono działa? W jakim terminie sprzedawca musi odpowiedzieć, a kiedy reklamacja może zostać zaakceptowana automatycznie, jeśli sprzedawca nie odpowie na reklamację? Wiele znaków zapytania pojawia się również podczas korzystania z usług, takich jak energetyczne.

Wiedza z zakresu prawa konsumentów w Unii Europejskiej w obszarze energetyki to rzecz przydatna nie tylko dla samych zainteresowanych, ale przedsiębiorstw. Szkolenie prawo energetyczne porusza tą kwestię i pomaga rozwiązać z punktu prawnego dysputy z klientami, ale także potencjalnymi dostawcami produktów i usług dla branż powiązanych z energetyką.

Szkolenie służebność przesyłu, dla przykładu, wyjaśnia i nakreśla zagadnienia związane z normami prawnymi, ale porusza też kwestie konsumenckie, które mają znaczenie szczególnie dla tych korzystających z infrastruktury energetycznej.

By pozostać efektywnym przedsiębiorcą w branży energetycznej, warto skorzystać ze szkoleń, które zaproponują rozwiązania w różnych sytuacjach niezwykle przydatne zwłaszcza dla początkujących w tym biznesie. Prawa konsumencie przyjęte w całej Europie to także tak uniwersalny temat, że przyda się każdemu zainteresowanemu w celu zapoznania się ze swoimi prawami.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.