Jakie są progi statystyczne instrastat?

Instrastat – to bardzo istotny system statystyki handlu pomiędzy państwami należącymi do Unii Europejskiej. Siłą rzeczy zatem jak najbardziej także dotyczy on Polski. Co tutaj jest naprawdę bardzo istotne? Jak przedstawiają się progi statystyczne intrastat na rok 2020? Czym w zasadzie one są?

12 lutego 2020
zdjęcie - Jakie są progi statystyczne instrastat?

Jakie są progi statystyczne instrastat?

Instrastat - to bardzo istotny system statystyki handlu pomiędzy państwami należącymi do Unii Europejskiej. Siłą rzeczy zatem jak najbardziej także dotyczy on Polski. Co tutaj jest naprawdę bardzo istotne? Jak przedstawiają się progi statystyczne intrastat na rok 2020? Czym w zasadzie one są?

Szkolenia intrastat 2016 - ważna inwestycja

Na początek warto jednak podkreślić, że w poniższym artykule pewne kwestie mogą dopiero zostać zarysowane. Niestety nie da się jednak omówić wszystkiego, dlatego zalecana jest inwestycja w szkolenia intrastat. Tam zostanie wszystko omówione już pod kątem praktycznym, tego jakie znaczenie ma to dla danej firmy. Warto przy okazji także zainwestować w zarządzanie łańcuchem dostaw szkolenie oraz szkolenie ADR 2019, które znacząco pomogą nam poprawić łańcuch dostaw w firmie.

Instrastat - najważniejsze fakty

Wróćmy jednak do ważniejszego zagadnienia, jakim jest Instrastat. Co jest tutaj szczególnie istotne? Przede wszystkim progi. Istnieje tu próg podstawowy i próg szczegółowy. Próg podstawowy stanowi wartość graniczną dla konieczności przekazywania podstawowych wiadomości o obrotach.

Z kolei próg szczegółowy odrębny jest już dla przywozu i wywozu i jego przekroczenie odnosi się do konieczności przekazywania szczegółowych informacji na temat realizowanego handlu. Jak na chwilę obecną przedstawiają się te progi? Trzeba tu podkreślić, że każdego roku są one nowelizowane, dlatego też koniecznie trzeba mieć cały czas rękę na pulsie.

Obecnie próg podstawowy dla przywozu wynosi 4. 000. 000 zł, zaś dla wywozu 2 000 000 zł. Z kolei zaś próg szczegółowy dla przywozu wynosi 65 000 000 zł, zaś dla wywozu kształtuje się na poziomie 108 000 000 zł.

Trzeba na koniec podkreślić jeszcze jedną sprawę, a mianowicie, kogo w zasadzie tak do końca obowiązuje dany próg. Otóż firma zobowiązana jest do deklaracji intrastat w momencie, w którym w poprzedzającym sprawozdanie roku przekroczyła wartość określoną odpowiednio dla ustalonego na aktualny rok sprawozdawczy progu podstawowego.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.