Jakie umiejętności powinien posiadać idealny audytor?

W każdej firmie posiadającej własne laboratorium mikrobiologiczne powinny być przeprowadzane audyty wewnętrzne i zewnętrzne w celu oceny prawidłowości prac wykonywanych w danym miejscu.

zdjęcie - (the_title())


Jakie umiejętności powinien posiadać idealny audytor?

W każdej firmie posiadającej własne laboratorium mikrobiologiczne powinny być przeprowadzane audyty wewnętrzne i zewnętrzne w celu oceny prawidłowości prac wykonywanych w danym miejscu. Za zadanie to odpowiedzialne powinny być osoby doświadczone i odpowiednie wykształcone, dlatego kierownicy firmy powinni dokładnie zastanowić się nad tym komu powierzę to stanowisko.

Wielu szefów zastanawia się nad tym jakie cechy powinien posiadać pracownik odpowiedzialny za audyt wewnętrzny w laboratorium badawczym. Według nas warto wziąć pod uwagę zarówno doświadczenie i umiejętności w dziedzinie mikrobiologii, ale również cechy charakteru danej osoby.

Warto wybrać pracowników, którzy z dużą powagą podchodzą do powierzonych im zadań, którzy potrafią obiektywnie spojrzeć na pracę innych i zauważyć ich błędy niezależnie od relacji. Tylko dzięki temu będziemy mieć pewność, że audyt przeprowadzony został zgodnie ze wszystkimi wytycznymi.

Oczywiście dużą wagę mają również umiejętności danego pracownika. Powinniśmy jednak pamiętać o tym, że na rynku dostępne są różnego typu szkolenia mikrobiologia w czasie, których pracownicy mogą zdobyć szeroką wiedzę związaną z przeprowadzaniem audytów wewnętrznych w laboratoriach badawczych.

Taka wiedza pozwoli na szybsze i dokładniejsze zauważenie błędów w pracy, a także ocenę stanu technicznego wykorzystywanych sprzętów. Prawidłowo wykonywana kontrola zwiększy jakość badań przeprowadzanych w naszym laboratorium, a co za tym idzie będzie miała korzystny wpływ na jakość wytwarzanych produktów oraz świadczonych usług.

Prawidłowo wykonany audyt zależny jest od tego kto będzie odpowiedzialny za jego przeprowadzenie, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyborze pracownika na dane stanowisko należy dokładnie przeanalizować cechy oraz umiejętności kandydatów. Nie każdy z równie dużym zaangażowaniem podejmie się powierzonemu mu zadaniu. Tylko najbardziej oddani pracownicy będą potrafili obiektywnie ocenić pracę innych swoich bliskich współpracowników.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.