Jakie zagadnienia prawne dotyczą inwestorów?

Inwestycje – to słowo kojarzy się przede wszystkim z finansami. Wydaje się powszechnie, nawet samym przyszłym deweloperom w trakcie nauki zawodu, czy studiów, że jest to zawód, w którym trzeba przede wszystkim kreatywnie gospodarować pieniędzmi. Tak jest w istocie, niemniej jednak nie do końca.

zdjęcie - (the_title())


Jakie zagadnienia prawne dotyczą inwestorów?

Inwestycje - to słowo kojarzy się przede wszystkim z finansami. Wydaje się powszechnie, nawet samym przyszłym deweloperom w trakcie nauki zawodu, czy studiów, że jest to zawód, w którym trzeba przede wszystkim kreatywnie gospodarować pieniędzmi. Tak jest w istocie, niemniej jednak nie do końca.

Deweloper od innej strony

Każdy deweloper powinien także dobrze znać się na zagadnieniach związanych z psychologią - jest to potrzebne zarówno do budowania własnego wizerunku i umiejętności radzenia sobie ze stresem i ryzykiem, jak i do kontaktów z klientami. To jednak nie wszystko. Dobry deweloper powinien również znać się na kwestiach biznesowych - przede wszystkim właśnie na efektywnym planowaniu i zarządzaniu ryzykiem. Do tego dochodzą jeszcze kwestie prawne...

Prawo a inwestycje

Wiele osób zapewne poczuje się w tym momencie dość zdziwionych - dlaczego znajomość pewnych zagadnień prawnych konieczna jest w pracy inwestora? Otóż warto przyjrzeć się dokładnie temu, co taki inwestor w zasadzie robi. Ano przede wszystkim zajmuje się on wyszukiwaniem nieruchomości do remontu tudzież placu na budowę. Musi zatem znać wszelkie kwestie związane z robotami budowlanymi - ile mogą zająć, jaki obszar mogą zajmować, jak zapewnić bezpieczeństwo.

Oczywiście nie będzie to tak szczegółowa wiedza, jaką musi posiadać kierownik budowy, niemniej jednak deweloper patrząc na nieruchomość musi jakoś ocenić, czy remont albo budowa będą się naprawdę opłacać. Tu pomoże szkolenie umowa o roboty budowlane.

To jeszcze nie wszystko - deweloper musi także umieć ocenić, czy aby przypadkiem na pewno zakup mieszkania czy nieruchomości będzie naprawdę dawał pełne prawa do niej - czy nie ma spadku, testamentu, czy mieszkanie się nie dziedziczy, nie ma właściciela zaginionego itp. Tu pomocne będzie z kolei użytkowanie wieczyste szkolenie oraz kursy z prawa nieruchomości.

Czy to wszystko? Ciągle nie do końca - trzeba w końcu jakoś nawiązać współpracę z klientem, szczególnie tym większego kalibru - tu pomoże zamówienia publiczne szkolenia warszawa.

Oczywiście to tylko nieliczne przykłady - dużo też zależy od tego, w jakich nieruchomościach wyspecjalizuje się dany inwestor.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.