Jakie zapisy prawne powinien znać każdy pracownik?

Każdy pracownik powinien znać przynajmniej kilka podstawowych przepisów prawa pracy, które dotyczą jego zatrudnienia. Dzięki temu nie tylko doskonale wiedzą, jakie mają prawa ale także o wiele lepiej wiedzą, jak ich dochodzić.

zdjęcie - (the_title())


Jakie zapisy prawne powinien znać każdy pracownik?

Każdy pracownik powinien znać przynajmniej kilka podstawowych przepisów prawa pracy, które dotyczą jego zatrudnienia. Dzięki temu nie tylko doskonale wiedzą, jakie mają prawa ale także o wiele lepiej wiedzą, jak ich dochodzić. Jednakże przepisy prawa pracy określają nie tylko prawa pracowników, ale także ich obowiązki, podobnie zresztą jak prawa i obwiązki pracodawcy.

Dlatego też posiadanie wiedzy na temat aktualnie panujących przepisów prawa pracy pozwala nie tylko na obronę swoich praw przez pracowników, ale również wpływa korzystanie na funkcjonowanie całej firmy. Nie dziwi więc fakt, że z możliwości pozyskiwania nowych wiadomości z każdym rokiem korzysta coraz więcej osób.

Najszybszym i bardzo dobrym sposobem na zwiększenie zasobu wiedzy są przede wszystkim odpowiednio dobrane szkolenia. Trwają stosunkowo krótko, a jednocześnie można uzyskać informacje z najbardziej interesujących uczestników tematów.

Gdy chodzi o prawo pracy szkolenia zazwyczaj przede wszystkim pozwalają na zapoznanie się z najważniejszymi dokumentami, które regulują zatrudnianie pracowników. Na pierwsze miejsce wysuwa się kodeks pracy szkolenia poświęcają mu sporo miejsca i najczęściej jest on omawiany na początku każdego kursu. Dzięki temu w dalszej części kursanci nie mają większych problemów ze zrozumieniem omawianych zagadnień.

Kursami, które cieszą się na rynku równie dużą popularnością jest szkolenie kadry i płace, które pozwala na przyswojenie znacznie większej ilości wiadomości. Poza omówieniem kodeksu pracy sporą część poświęca się także na omawianie rozliczeń pracowników w kontekście składek na ubezpieczenia społeczne czy podatków.

Kursanci mogą dowiedzieć się między innymi tego w jakiej wysokości składki są odprowadzane od pensji pracownika jak też tego, jak prawidłowo powinny być dokonywane takie odliczenia. Każdy pracownik powinien być zainteresowany uzyskaniem takiej właśnie wiedzy, dzięki temu bowiem może sprawdzić, czy jego wynagrodzenie jest obliczane w sposób odpowiedni i czy nie ma podczas dokonywania tej czynności żadnych błędów.

Osoby, które nie muszą się martwić o takie kwestie mogą bez problemów wykonywać swoje obowiązki, co tym samym korzystnie wpływa na pracę całej firmy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.