Jakie zmiany zaszły w kpa w 2019 roku?

Nie ulega wątpliwości, że Ustawa z dnia 14 czerwca 1960 roku – Kodeks postępowania administracyjnego powinna być znana przez wszystkie osoby, które chcą wiedzieć czym właściwie jest postępowania administracyjne. Ustawa ta przeszła jednak poważne zmiany.

zdjęcie - (the_title())


Jakie zmiany zaszły w kpa w 2019 roku?

Nie ulega wątpliwości, że Ustawa z dnia 14 czerwca 1960 roku - Kodeks postępowania administracyjnego powinna być znana przez wszystkie osoby, które chcą wiedzieć czym właściwie jest postępowania administracyjne. Ustawa ta przeszła jednak poważne zmiany.

Zmieniła ją Ustawa z dnia 16 maja 2019 roku o zmianie ustawy - Kodeks postępowania administracyjnego. Niektóre z przepisów przestały obowiązywać, a inne zostały znowelizowane. Z całą pewnością najważniejsze zmiany jakie zaszły, dotyczą doręczeń.

Zmiany te polegają między innymi na tym, że nie trzeba nadawać pism tylko i wyłącznie w polskiej placówce pocztowej. Ważna będzie również korespondencja nadana w którymś z państw członkowskich Unii Europejskiej.

Dość ważne zmiany w postępowaniu administracyjnym dotyczą również ustanawiania pełnomocnika. Strona, która nie ustanowiła do tej pory swojego przedstawiciela w Polsce, będzie miała obowiązek to uczynić.

Aby jak najdokładniej poznać Kodeks postępowania administracyjnego oraz zmiany, które w nim zaszły, koniecznie bierzmy udział w szkoleniach i kursach. Kpa szkolenie jest nieodzowne, jeżeli chcemy podnieść swoje kwalifikacje. Nie da się jednak ukryć, że każde szkolenie i każdy kurs musi być poprowadzone przez wysoce wykwalifikowanego i należycie doświadczonego szkoleniowca.

Z całą pewnością warto byłoby sprawdzić kwalifikacje osoby, która ma być odpowiedzialna za poprowadzenie szkolenia lub kursu. Warto byłoby wejść na strony internetowe poszczególnych firm szkoleniowych.

Nie ulega wątpliwości, że może to być bardzo pomocne. Im więcej pozytywnych opinii oraz rekomendacji, tym większe szanse na to, że firma, która poprowadzi szkolenie zrobi to w sposób rzetelny oraz skuteczny.

Na pewno dobrze byłoby zainteresować się szkoleniami dofinansowanymi ze środków Unii Europejskiej. Tego rodzaju szkolenia prowadzone są na bardzo wysokim poziomie merytorycznym, dzięki czemu są niezwykle skuteczne. Każdy kto bierze udział w takim szkoleniu może być pewien, że dowie się czegoś nowego i interesującego.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.