Kiedy powstaje obowiązek intrastat?

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wiąże się z obowiązkiem przestrzegania wielu praw. Szczególnie w momencie, gdy decydujemy się na rozpoczęcie współpracy z klientami zagranicznymi musimy być gotowi na pojawienie się dodatkowych obowiązków.

zdjęcie - (the_title())


Kiedy powstaje obowiązek intrastat?

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wiąże się z obowiązkiem przestrzegania wielu praw. Szczególnie w momencie, gdy decydujemy się na rozpoczęcie współpracy z klientami zagranicznymi musimy być gotowi na pojawienie się dodatkowych obowiązków.

Aby w odpowiedni sposób wywiązywać się z tych dodatkowych zadań warto ukończyć szkolenie incoterms, które pozwoli nam uzyskać szczegółową wiedzę na temat tworzenia umów międzynarodowych oraz współpracy prowadzonej na arenie międzynarodowej.

W związku z coraz częściej pojawiającą się współpracą pomiędzy krajami na terenie Unii Europejskiej zdecydowano się również na prowadzenie specjalnych statystyk związanych z wymianą towarów pomiędzy poszczególnymi państwami.

Za prowadzenie tych statystyk w pewien sposób odpowiedzialni są właściciele firm, którzy muszą dostarczać odpowiednie dokumenty do urzędów. Szkolenia intrastat 2016 to najlepszy sposób na uzyskanie wiedzy na temat tych dokumentów oraz tego w jaki sposób prawidłowo je wypełniać.

Niestety błędy popełnione w tym procesie mogą odbić się na firmie w postaci dodatkowych kar pieniężnych. Z tego powodu warto przyłożyć się do tego zadania i wypełnić ten obowiązek na odpowiednim poziomie.

Wiele nowych praw i zasad wprowadzonych przez Unię Europejską ma na celu poprawę bezpieczeństwa na rynku międzynarodowym. Jednym z działań, które mają szczególne znaczenie jeśli chodzi o sam przewóz towarów.

Szkolenie ADR 2019, które zwiększa świadomość o oznakowaniu towarów niebezpiecznych, które mogą stanowić zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Jest to obowiązek dla wszystkich osób, które decydują się na przewóz towaru po za granice naszego kraju. Według nas jest to bardzo ważne, ponieważ ma to wpływ również na inne osoby, które pojawiają się na drodze.

Ilość zasad, które należy przestrzegać wchodząc na zagraniczny rynek jest bardzo duża, jednak prawodawcy mieli na celu ujednolicenie wszystkich zasad. Ma to również mieć pozytywny wpływ na jakość działań gospodarczych.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.