Kodeks pracy – szkolenie remedium na mobbing?

Mimo iż standardy prowadzenia działalności w naszym kraju zaczynają przypominać w końcu te zachodnie, wciąż zaskakująco duża liczba pracowników i pracodawców nie wie, jakie właściwie prawa im przysługują, i jakie stoją przed nimi obowiązki. Szkolenia z kodeksu pracy nie są co prawda obowiązkowe, ale mimo to warto przeprowadzić je w swojej firmie!

zdjęcie - Kodeks pracy – szkolenie remedium na mobbing?
 
Mimo iż standardy prowadzenia działalności w naszym kraju zaczynają przypominać w końcu te zachodnie, wciąż zaskakująco duża liczba pracowników i pracodawców nie wie, jakie właściwie prawa im przysługują, i jakie stoją przed nimi obowiązki. Szkolenia z kodeksu pracy nie są co prawda obowiązkowe, ale mimo to warto przeprowadzić je w swojej firmie!

Kodeks pracy reguluje szereg spraw niezwykle ważnych zarówno dla każdego pracodawcy, jak i pracownika. Określa sytuacje, które mogą zostać uznane za dyskryminowanie lub nierówne traktowanie i to właśnie ten aspekt jest szalenie istotny w czasach, gdy coraz więcej osób otwarcie mówi o mobbingu czy naruszaniu godności.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jeden z najbardziej uznanych ekspertów prawnych, Łukasz Prasołek,  prowadzi szkolenie dotyczące przeciwdziałania dyskryminacji i mobbingowi – w oparciu o orzecznictwo sądowe. Zapraszamy PRZECIWDZIAŁANIE MOBBINGOWI I DYSKRYMINACJI W MIEJSCU PRACY

Uczestników tego szkolenia interesuje również:

Niestety utarło się mylne przekonanie, że mobbing zawsze musi zachodzić na linii mężczyzna-kobieta i mieć podtekst seksualny. Takie podejście to błąd! Kodeks pracy dość precyzyjnie określa zachowania kwalifikujące się jako mobbing i praktycznie większość z nich nie ma nic wspólnego z płcią.

Procesy sądowe mające na celu udowodnienie, że w danym przedsiębiorstwie dochodziło do gnębienia i dręczenia pracowników to katastrofa wizerunkowa dla każdej firmy, a w niektórych branżach jest to wręcz wyrok, mogący oznaczać koniec działalności - i to niezależnie od werdyktu, jaki wyda sąd.

Właśnie dlatego edukowanie pracowników ze szczegółów kodeksu pracy przynosi dwustronne korzyści. Po pierwsze osoby mające skłonności do agresywnych lub natarczywych zachowań dość często nie są świadome faktu, iż przekraczają granicę.
 
Opisanie sytuacji interpretowanych jako mobbing ze wszystkimi szczegółami zwiększa szansę, że w porę się opanują - będą bowiem świadomi faktu, że każdy pracownik firmy dysponuje wystarczającą wiedzą, by ich zdemaskować.

Z drugiej strony dobre objaśnienie podwładnym, czym jest mobbing w oczach sądu, zmniejsza ryzyko, że ktoś - mimo wystarczających podstaw - wytoczy Twojej firmie proces z powodu niewiedzy lub chęci zemsty. W walce z mobbingiem lub niechcianym blamażem Twoim sprzymierzeńcem jest więc kodeks pracy. Szkolenie z niego pod kątem mobbingu zdecydowanie zmniejsza ryzyko, że takie zachowania będą miały miejsce w Twojej firmie!
 

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gamma firma szkoleniowa roku. Zapraszamy do działu szkolenia otwarte gdzie znajdziesz szereg szkoleń związanych ze sprzedażą, rozwojem osobistym i rozwojem managerów. Mamy również dedykowany dział: szkolenia administracja ze szkoleniami dla sektora publicznego. Zobacz dział: szkolenia sprzedażowe

 

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.