Kodeks pracy – szkolenie remedium na mobbing?

Mimo iż standardy prowadzenia działalności w naszym kraju zaczynają przypominać w końcu te zachodnie, wciąż zaskakująco duża liczba pracowników i pracodawców nie wie, jakie właściwie prawa im przysługują, i jakie stoją przed nimi obowiązki. Szkolenia z kodeksu pracy nie są co prawda obowiązkowe, ale mimo to warto przeprowadzić je w swojej firmie!

   
  Mimo iż standardy prowadzenia działalności w naszym kraju zaczynają przypominać w końcu te zachodnie, wciąż zaskakująco duża liczba pracowników i pracodawców nie wie, jakie właściwie prawa im przysługują, i jakie stoją przed nimi obowiązki. Szkolenia z kodeksu pracy nie są co prawda obowiązkowe, ale mimo to warto przeprowadzić je w swojej firmie!

  Kodeks pracy reguluje szereg spraw niezwykle ważnych zarówno dla każdego pracodawcy, jak i pracownika. Określa sytuacje, które mogą zostać uznane za dyskryminowanie lub nierówne traktowanie i to właśnie ten aspekt jest szalenie istotny w czasach, gdy coraz więcej osób otwarcie mówi o mobbingu czy naruszaniu godności.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jeden z najbardziej uznanych ekspertów prawnych, Łukasz Prasołek,  prowadzi szkolenie dotyczące przeciwdziałania dyskryminacji i mobbingowi – w oparciu o orzecznictwo sądowe. Zapraszamy PRZECIWDZIAŁANIE MOBBINGOWI I DYSKRYMINACJI W MIEJSCU PRACY

  Uczestników tego szkolenia interesuje również:

  Niestety utarło się mylne przekonanie, że mobbing zawsze musi zachodzić na linii mężczyzna-kobieta i mieć podtekst seksualny. Takie podejście to błąd! Kodeks pracy dość precyzyjnie określa zachowania kwalifikujące się jako mobbing i praktycznie większość z nich nie ma nic wspólnego z płcią.

  Procesy sądowe mające na celu udowodnienie, że w danym przedsiębiorstwie dochodziło do gnębienia i dręczenia pracowników to katastrofa wizerunkowa dla każdej firmy, a w niektórych branżach jest to wręcz wyrok, mogący oznaczać koniec działalności - i to niezależnie od werdyktu, jaki wyda sąd.

  Właśnie dlatego edukowanie pracowników ze szczegółów kodeksu pracy przynosi dwustronne korzyści. Po pierwsze osoby mające skłonności do agresywnych lub natarczywych zachowań dość często nie są świadome faktu, iż przekraczają granicę.
   
  Opisanie sytuacji interpretowanych jako mobbing ze wszystkimi szczegółami zwiększa szansę, że w porę się opanują - będą bowiem świadomi faktu, że każdy pracownik firmy dysponuje wystarczającą wiedzą, by ich zdemaskować.

  Z drugiej strony dobre objaśnienie podwładnym, czym jest mobbing w oczach sądu, zmniejsza ryzyko, że ktoś - mimo wystarczających podstaw - wytoczy Twojej firmie proces z powodu niewiedzy lub chęci zemsty. W walce z mobbingiem lub niechcianym blamażem Twoim sprzymierzeńcem jest więc kodeks pracy. Szkolenie z niego pod kątem mobbingu zdecydowanie zmniejsza ryzyko, że takie zachowania będą miały miejsce w Twojej firmie!
   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Gamma firma szkoleniowa roku. Zapraszamy do działu szkolenia otwarte gdzie znajdziesz szereg szkoleń związanych ze sprzedażą, rozwojem osobistym i rozwojem managerów. Mamy również dedykowany dział: szkolenia administracja ze szkoleniami dla sektora publicznego. Zobacz dział: szkolenia sprzedażowe

   

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.