Kodeks Pracy

Zagadnienia prawa pracy należą do grona tych kwestii prawnych, które powinny być w kręgu zainteresowanie wszystkich osób podejmujących pracę. Nie jest bowiem żadną tajemnicą, że często bywa tak, iż nieznajomość prawa może przynosić niepożądane efekty w postaci utraty zarobków czy nawet zwolnienia.

Gamma - Kodeks Pracy

Kodeks Pracy


Dlatego szkolenia z prawa pracy należy przeprowadzać sobie nawet we własnym zakresie, co pozwoli na oszczędzenie sobie wielu niepotrzebnych zmartwień.

Trzeba pamiętać, że wszystkie podstawowe kwestie związane ze stosunkiem pracy unormowane są w ustawie Kodeks Pracy.

To tam znajdują się wszystkie przepisy dotyczące tego, kto, kiedy, jak i gdzie powinien świadczyć prace i otrzymywać za to odpowiednie wynagrodzenie.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Przygotowując nasze szkolenia HR online nie przekładamy treści i procesu „jeden do jednego” ze szkoleń stacjonarnych.

Zobacz nasze szkolenia HR.

Zobacz więcej: szkolenia HRTym bardziej, zwłaszcza osoby które podejmują swoją pierwszą pracę powinny mieć świadomość tego, gdzie szukać informacji dotyczących tego, czego mogą oczekiwać od swojego pracodawcy.

Warto ponadto wiedzieć, że normy określone w Kodeksie Pracy stanowią jedynie minimum tego, co może zaoferować pracodawca. Innymi słowy, ustawa przewiduje jedynie przekraczalny dolny próg obowiązków pracodawcy wobec pracownika.

Tym samym pracodawca może kształtować relacje z pracownikami według swoich upodobań, ale nie mogą być one gorsze, niż to co wskazuje Kodeks Pracy.

Rozwiń swoją wiedzę ekspercką. Rozwikłaj zagadnienia związane z ochrona danych osobowych w dziale kadr i HR. Dowiedz się jak planować, rozliczać i zarządzać czasem pracy w działach zmianowych. Efektywnie zarządzaj zasobami ludzkimi. Dowiedz się jak planować i rozliczać czas pracy w obecnym roku. Zobacz też: Gamma. Firma szkoleniowa roku.

 

Jeżeli pracodawca ma ochotę i przede wszystkim możliwości do tego, żeby pracownik był u niego zatrudniony na innych warunkach niż te, które przedstawia kodeks pracy konieczne jest by były one zawarte w regulaminach i porozumieniach pomiędzy pracownikami i pracodawcą.

Warto także mieć na uwadze to, że pracodawca rzadko mimo wszystko wprowadza rozwiązania, które znacząco pozytywnie dla pracownika odbiegają od ogólnych unormować Kodeksu Pracy.

Warto przy tym pamiętać, że wszelkie spory wynikające ze stosunku pracy są rozwiązywane przez Sądem Pracy. Istotnym walorem tego rodzaju sądownictwa jest to, że jest ono bezpłatne.

Co za tym idzie znacząco ułatwia to możliwości pracowników do dochodzenia swoim roszczeń wobec pracodawcy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.