Kontrola finansów podstawą każdej firmy

Sprawowanie kontroli nad finansami to niezwykle ważne zadanie, które leży w rękach najwyżej postawionych pracowników w każdym przedsiębiorstwie. W przypadku małych działalności gospodarczych odpowiedzialność ponosi sam właściciel.

zdjęcie - (the_title())


Kontrola finansów podstawą każdej firmy

Sprawowanie kontroli nad finansami to niezwykle ważne zadanie, które leży w rękach najwyżej postawionych pracowników w każdym przedsiębiorstwie. W przypadku małych działalności gospodarczych odpowiedzialność ponosi sam właściciel. W ogromnych przedsiębiorstwach często jednak wyznacza się specjalny dział, który kontroluje budżet firmy oraz odpowiada przed zarządem.

Istota controllingu finansowego

Controlling finansowy nie jest jedynie analizowaniem obecnej sytuacji finansowej przedsiębiorstwa. Pracownicy tej komórki są zobowiązani do planowania przyszłych wydatków i rezerw budżetowych, szukania nowych źródeł oszczędności czy tworzenia strategii kryzysowych, które pozwolą przedsiębiorstwu przetrwać w przypadku poważnych problemów finansowych. Dział kontroli finansowej powinien więc stale współpracować z innymi oddziałami w firmie m. in. w trakcie tworzenia kosztorysów projektów czy wdrażania zmian w przedsiębiorstwie.

Kursy i szkolenia z zakresu kontroli finansowej

W przypadku dziedzin zarządzania takich jak controlling szkolenia obejmują nie tylko wiedzę teoretyczną - kursanci poznają praktyczne techniki i metody kontrolowania finansów w przedsiębiorce. Jeśli chodzi o ceny transferowe szkolenie jest szczególnie ważne w dużych firmach, które prowadzą działania finansowe w innych, często dalekich, państwach. Szkolenia finansowe mogą obejmować także ćwiczenia z wykorzystaniem programów komputerowych, dzięki którym pracownicy będą analizować sytuację finansową przedsiębiorstwa.

Niezależnie od wielkości firmy z pewnością warto rozważyć udział w szkoleniu z zakresu kontrolowania finansów. Jest to obowiązkowy punkt dla pracowników działu controllingu, jak i samych menedżerów wyższych szczebli i właścicieli mniejszych przedsiębiorstw, którzy na własną rękę pełnią rolę audytora w firmie. Kursy tego typu organizowane są przez wiele firm szkoleniowych - zarówno stacjonarnie, jak i przez internet - dzięki czemu z pewnością wybierzemy odpowiednie szkolenie dla nas lub dla naszych pracowników.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.