Kontrola jakości i bezpieczeństwa w farmacji

Branża farmaceutyczna opiera się na ogromnym zaufaniu ze strony społeczeństwa. Produkcja leków oraz ich sprzedaż wymaga najwyższych standardów, które muszą być pod bardzo ścisłą kontrolą.

zdjęcie - (the_title())


Kontrola jakości i bezpieczeństwa w farmacji

Branża farmaceutyczna opiera się na ogromnym zaufaniu ze strony społeczeństwa. Produkcja leków oraz ich sprzedaż wymaga najwyższych standardów, które muszą być pod bardzo ścisłą kontrolą.

Zarówno producenci, jak i farmaceuci zdają sobie sprawę jak ważne jest bezpieczeństwo pacjenta oraz ochrona jego zdrowia. Dlatego szkolenia dla audytorów wewnętrznych, którzy czuwają nad przebiegiem całego procesu produkcji i badań. Regularne kontrolowanie zapewnia najwyższe standardy oraz bezpieczeństwo.

System zarządzania jakością w laboratorium medycznym musi zapewniać spełnianie wszystkich rygorystycznych wymagań. System ten jest bardzo zorganizowany na każdym etapie i nie pozwala na jakiekolchiek odchylenia od norm i standardów. Leki, które mają być dopuszczone do sprzedaży przechodzą szereg szczegółowych badań i kontroli. Dzięki temu nie mają prawa być niebezpieczne pod warunkiem przyjmowania według zaleceń oraz przepisanych dawek.

Rynek suplementów diety również jest bardzo rozbudowany i z upływem czasu powiększa się. Ze względu na niską jakość jedzenia oraz niehigieniczny tryb życia wielu osób, suplementy są często nieocenioną pomocą w dbaniu o własne zdrowie przez pacjentów. Choć suplementy diety nie przechodzą tych samych badań co leki wypuszczane na rynek, to nadal muszą spełniać pewne wymagania.

Suplementy diety wymagania prawne mają inne od leków, lecz są one jasno określone. W przypadku ich spełnienia oraz wysokiej jakości produktu, zapewni on sukces produkcyjny dla producenta. Suplementy diety wspomagają codzienną dietę pacjentów, dlatego powinny zawierać wiele ważnych składników, które trudno dostarczyć kedynie z pokarmem.

Wymagania prawne oraz przepisy jakie obowiązują branże farmaceutyczną i producentów są jasno określone i tylko ich stosowanie oraz respektowanie pozwala na wprowadzenie swoich leków oraz suplementów diety do sprzedaży. Ze względu na duże zaufanie jakim pacjenci obdarzają branżę farmaceutyczną, tak ważne jest spełnianie wszystkich wymogów oraz oczekiwań.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.