Kto ustanawia regulamin pracy?

Nie ulega wątpliwości, że Kodeks pracy reguluje najistotniejsze kwestie powiązane z prawem pracy. Ten powszechnie obowiązujący akt prawny został uchwalony 26 czerwca 1974 roku. Znajdziemy w nim szereg przepisów, między innymi te dotyczące podstawowych obowiązków pracownika i pracodawcy.

zdjęcie - (the_title())


Kto ustanawia regulamin pracy?

Nie ulega wątpliwości, że Kodeks pracy reguluje najistotniejsze kwestie powiązane z prawem pracy. Ten powszechnie obowiązujący akt prawny został uchwalony 26 czerwca 1974 roku. Znajdziemy w nim szereg przepisów, między innymi te dotyczące podstawowych obowiązków pracownika i pracodawcy.

Z całą pewnością wśród podstawowych obowiązków pracownika należy wyróżnić świadczenie pracy na rzecz pracodawcy. Praca musi być rzecz jasna określonego rodzaju. Pracodawca musi zaś wypłacać na rzecz pracownika wynagrodzenie w umówionym dniu.

Nie ulega wątpliwości, że niezmiernie ważnym zródlem, które zawiera ważne informacje dotyczące pracy jest regulamin pracy. Zgodnie z przepisami prawnymi regulamin pracy uchwala pracodawca.

Czyni on to jednak w porozumieniu z organizacją związkową. Bez tego porozumienia uchwalenie regulaminu może okazać się niemożliwe.

Obie strony dają sobie rzecz jasna pewien czas na ustalenie treści brzmienia regulaminu pracy. Każdy pracodawca powinien być na bieżąco z przepisami prawa pracy, choćby po to, by nie uchwalić regulaminu pracy sprzecznego z nim.

Dlatego też tak ważne są szkolenia Kodeks pracy. Nie da się ukryć, że największe efekty przyniosą kursy organizowane regularnie oraz systematycznie. Tylko wówczas będzie można liczyć na to, że zdobędziemy potrzebną nam wiedzę.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zobacz szkolenia online i szkolenia menadżerskie realizowane w Gammie dotyczące sprzedaży i rozwoju. Sprawdź szkolenia HR i dla administracji publicznej. Zaufaj firmie szkoleniowej roku.

Najlepiej byłoby brać udział w kursach dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Wówczas moglibyśmy wziąć udział w bardzo tanich kursach. Kodeks pracy szkolenia powinny być prowadzone na bardzo wysokim poziomie merytorycznym, tak by każdy zdawał sobie sprawę z tego o czym jest dane szkolenie.

Nie da się również ukryć, że pomocne może okazać się sprawdzenie kompetencji szkoleniowca. Osoba prowadząca szkolenie powinna wiedzieć w jaki sposób warto byłoby je poprowadzić, aby zainteresować jego uczestników. Z całą pewnością warto byłoby zatem posprawdzać opinie dotyczące poszczególnych firm szkoleniowych. Każdy powinien postarać się również o to, aby szkolenie, w którym bierze udział było certyfikowane.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.