Kto zajmuje się finansowaniem w firmie?

Osoby, które są odpowiedzialne za zarządzanie finansami w firmie, niezależnie od tego czy jest ona mniejsza czy bardzo duża, gdzie pracuje kilka tysięcy ludzi, ma bardzo odpowiedzialne stanowisko i musi przestrzegać wielu istotnych reguł.

zdjęcie - (the_title())


Kto zajmuje się finansowaniem w firmie?

Osoby, które są odpowiedzialne za zarządzanie finansami w firmie, niezależnie od tego czy jest ona mniejsza czy bardzo duża, gdzie pracuje kilka tysięcy ludzi, ma bardzo odpowiedzialne stanowisko i musi przestrzegać wielu istotnych reguł.

Oczywiście najczęściej cała odpowiedzialność nie jest skupiona na jednej osobie, lecz kilku. Nie zmienia to faktu, że praca ta wymaga sporej wiedzy i odpowiedzialności. W małych firmach osobą najważniejszą jest księgowa, lub główna księgowa, która dba o terminowe wypłacanie należności dla pracowników, kontrahentów czy innych osób i firm współpracujących z firmą.

To ona jest odpowiedzialna, za obroty pieniędzmi, przygotowanie odpowiednich dokumentów czy rozliczenia z urzędami i państwem. Oczywiście wszystko co robi jest zgodne z zarządzeniami prezesa, właściciela, rady czy innego organu zarządzającego. Tutaj pojawia się również osoba dyrektora finansowego.

Jest on osobą, która koordynuje pracę działu księgowego i finansowego w firmie. Bierze on udział we wszystkich ważnych posiedzeniach zarządu, odpowiada za przygotowanie planu inwestycyjnego czy koordynowanie rozwoju firmy.

Bardzo często ma on za zadanie wspierać osoby odpowiedzialne za zarządzanie w firmie, w podejmowaniu decyzji finansowych i organizacyjnych, które w główniej mierze dotyczą finansów w firmie. Dzięki posiadanej wiedzy, możne on również określić, czy firma posiada środki i finanse potrzebne do wykonania określonych działań czy inwestycji. Jest to dość ważne i może uchronić ją przed dużymi stratami.

Wymienione wyżej kwestie to zaledwie kilka z wielu zagadnień, które dotyczą księgowych i dyrektorów finansowych, ponieważ jest ich o wiele więcej. Aby zapoznać się z nimi wszystkimi oraz dać pracownikom możliwość rozwoju przydatne są finanse dla niefinansistów szkolenie oraz szkolenie kadry i płace.

Poruszają one wszystkie niezbędne kwestie, dotyczące finansów w firmie oraz zagadnieniami związanymi z pracownikami i ich rekrutacją. Finanse dla niefinansistów szkolenie oraz szkolenie kadry i płace są idealne dla wielu branży i firm, przy czym należy pamiętać o ich odpowiednim doborze.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.