Kto zapewnia ochronę naszych informacji osobowych?

Ochrona danych osobowych to niezwykle ważny element działalności każdego przedsiębiorstwa, które zbierają informacje na temat swoich klientów. Ochronie podlegają przede wszystkim dane, których wyciek mógłby w dużym stopniu zaszkodzić konkretnej osobie, jak choćby adres wraz z imieniem i nazwiskiem.

zdjęcie - (the_title())


Kto zapewnia ochronę naszych informacji osobowych?

Ochrona danych osobowych to niezwykle ważny element działalności każdego przedsiębiorstwa, które zbierają informacje na temat swoich klientów. Ochronie podlegają przede wszystkim dane, których wyciek mógłby w dużym stopniu zaszkodzić konkretnej osobie, jak choćby adres wraz z imieniem i nazwiskiem, które podawane są w trakcie zakupu produktów przez sklep internetowy.

Ochrona danych osobowych przez przedsiębiorców jest szczególnie ważna w kontekście wejścia przepisów RODO, które nakazują firmom wprowadzenie wysokich standardów przetwarzania informacji. W przypadku działań komercyjnych przedsiębiorstwa, które nastawione są przede wszystkim na sprzedaż towarów i usług, dane pozyskiwane są poprzez rejestrację kont w sklepach internetowych oraz branie udziału w newsletterach.

Te pierwsze wykorzystywane są do wysyłki towarów, rzadziej zaś do tworzenia danych statystycznych. Ich ochroną zajmuje się administrator strony - w przypadku otwierania sklepu internetowego na gotowej platformie, obowiązek ten spoczywa na samym portalu.

Innym sposobem ochrony danych osobowych pozyskanych przez internet jest ich anonimizacja - proces, który polega stworzeniu grup odbiorców oraz przypasowanie do nich poszczególnych osób. Grupy mogą zawierać m. in. przedział wiekowy czy przedział zarobków, a używa się go przede wszystkim do opracowania badań statystycznych i określenia profilu klienta.

Ochrona danych osobowych obejmuje także procesy rekrutacyjne. Jeśli chodzi o rekrutację RODO wymusza na przedsiębiorstwie zapewnienie ochrony danych, które znajdują się w życiorysach, formularzach aplikacyjnych czy w innych dokumentach, które kandydat przekazuje rekruterom.

Aby w przedsiębiorstwie prowadzona była skuteczna ochrona danych osobowych szkolenie z tego zakresu powinno odbywać się regularnie, co pozwoli na zapoznawanie się z nowymi standardami i sposobami utrzymania bezpieczeństwa. Jeśli przedsiębiorca to również administrator danych osobowych szkolenie dodatkowo pomoże opracować od podstaw plan zabezpieczeń informacji na temat klientów i pracowników.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.