Kto zarządza finansami w firmie?

Finanse w firmie to bardzo ważny temat. Od prawidłowego zarządzania nimi zależy w praktyce to, czy firma odniesie sukces czy też nie. Dlatego tak ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z tego, kto zarządza finansami w firmie, jakie powinien posiadać umiejętności oraz w jaki sposób może je polepszyć.

Gamma - Kto zarządza finansami w firmie?


Kto zarządza finansami w firmie?

Finanse w firmie to bardzo ważny temat. Od prawidłowego zarządzania nimi zależy w praktyce to, czy firma odniesie sukces czy też nie. Dlatego tak ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z tego, kto zarządza finansami w firmie, jakie powinien posiadać umiejętności oraz w jaki sposób może je polepszyć.

Szef - najważniejsza osoba w firmie

Cóż w sam proces zarządzania finansami zaangażowanych jest w firmie wiele osób. Wymienić tu można chociażby działy kadr i płac, księgowe itp. Niemniej jednak one stanowią niejako jedynie zespoły wykonawcze, nie decyzyjne.

Wszelkie zaś decyzje odnośnie tego, jak rozplanować budżet, czym kierować się podczas rozdawania premii, jakie decyzje i inwestycje podjąć, należą de facto do szefa tudzież do zarządu firmy. Oczywiście mogą oni powołać osoby, które pomagają w rozdysponowaniu finansów albo też odpowiadają nawet samodzielnie za ich część, niemniej jednak pełen raport zawsze trafia do szefa.

Finanse dla niefinansistów szkolenie - świetny pomysł

Wiadomo jednak, że szczególnie w dzisiejszych czasach na szczycie firmy rzadko kiedy stoi osoba, będąca z wykształcenia ekonomistą czy finansistą. Często są to raczej osoby otwierające swoje firmy z uwagi na pasje, które chcą rozwijać, świetną znajomość jakiegoś tematu np. florystyki itp.

Dla nich właśnie doskonałym pomysłem jest finanse dla niefinansistów szkolenie Warszawa. Dlaczego? Na pewno część osób powie, że przecież zawsze można zatrudnić specjalistów od finansów. Tak, ale nie jest to rozwiązanie najlepsze. Można to zrobić, ale dopiero wówczas, gdy jako szefowie będziemy się czuli na tyle pewni w temacie finansów, że nie damy się łatwo oszukać.

Jaką zaś tematykę obejmuje takie szkolenie? Na pewno w jego skład wejdzie szkolenie controlling finansowy uczące, w jaki sposób zarządzać budżetem firmy, jak go kontrolować. Co więcej takie szkolenie na pewno będzie również obejmowało zagadnienia z zakresu pojęć, semantyki, technik obliczania poszczególnych wartości a także i z... psychologii oraz umiejętności negocjacji.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.