Międzynarodowe Reguły Handlu

Incoterms (ang. International Commercial Terms) to nic innego jak zbiór Międzynarodowych Reguł Handu. Jest to zbiór wszystkich reguł jakimi handlowcy powinni się posługiwać we wszelkich transakcjach handlowych. Określają między innymi zasady na jakich odbywać się powinna uczciwa sprzedaż.

Gamma - Międzynarodowe Reguły Handlu

Międzynarodowe Reguły Handlu


Charakterystyczną cechą w przypadku całego zbioru z całą pewnością jest dość wyraźnie zaakcentowany podział kosztów i odpowiedzialności pomiędzy dwiema stronami - sprzedawcą i nabywcą, przy uwzględnieniu wszystkich wymagań odnoszących się do bezpiecznego transportu towarów.

Reguły odnoszące się do handlu międzynarodowego nawiązują do Konwencji ONZ dotyczącej Kontraktów dla Międzynarodowej Sprzedaży Dóbr, która opublikowana została w 1936 roku, jednak wielokrotnie ją nowelizowano zmieniając pewne postanowienia częściowo lub całkowicie. Aktualnie obowiązująca weszła w życie z dniem 1 stycznia 2011 roku.

Warto wiedzieć, że reguły Incoterms:

 • odnoszą się tylko do obrotu dobrami materialnymi
 • ich stosowanie nie jest koniecznością
 • obowiązują tylko eksportera i importera, natomiast z ich stosowania niemal całkowicie wyłączeni są spedytorzy a także przedsiębiorstwa transportowe
 • zasady zawarcia umowy handlowej pomiędzy stronami mają znacznie większą wartość i są stawiane znacznie ponad Incoterms.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Aktualne informacje o najnowszej wersji Incoterms® 2010 oraz nową klasyfikację reguł i terminów poznasz na szkoleniu INCOTERMS 2010

Szkolenie bazuje na następujących obszarach merytorycznych:

 • incoterms 2010
 • szkolenie incoterms
 • reguły incoterms 2010
 • formuły handlowe incoterms
 • formuły handlowe incoterms 2010

Międzynarodowe Reguły Handlu dość szczegółowo zajmują się transportem towarów od nabywcy do odbiorcy.

Obejmują one takie zagadnienia jak:

 • bezpieczny przewóz produktów
 • rozliczenie odpowiedzialności importowych oraz eksportowych między stronami
 • koszty nie tylko transportu towarów, ale również jego ubezpieczenia na wypadek nieszczęśliwego wypadku
 • przeniesienie ryzyka za stan produktów w różnych punktach procesu transportowego.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Obowiązki w zakresu statystyki obrotu towarowego pomiędzy Państwami członkowskimi Unii Europejskiej dotyczą podmiotów gospodarczych, które dokonują obrotu towarowego w państwach członkowskich Unii Europejskiej. Szkolenie INTRASTAT pozwala przygotować się do regulacji prawnych.

Zapraszamy do linków bądź wpisania w wyszukiwarkę naszej strony fraz:

Pozwolą one poznać więcej szkoleń z interesującego Państwa obszaru.

Incoterms publikowane są przez Międzynarodową Izbę Handlową w języku angielskim, na co bez najmniejszych problemów przystała Komisja Prawa Handlu Międzynarodowego. Obecnie tłumaczone są one na ponad 30 języków i takie wersje znaleźć można w każdym lokalnym oddziale Międzynarodowej Izby Handlowej.

Chcesz rozwinąć swoją wiedzę z zakresu handlu, transportu i logistyki? Jakie są nowe reguły i terminy Międzynarodowej Izby Handlowej Incoterms 2010? Jak sprawnie zarządzać magazynem? Jak działa łańcuch dostaw? Zobacz nasze szkolenia:
incoterms 2010 szkolenie

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.