Mistrz utrzymania ruchu – czy każdy może nim zostać?

Dzisiaj coraz częściej spotyka się różnego rodzaju oferty pracy na stanowisku mistrza utrzymania ruchu. Czy jednak takie stanowisko jest jakoś szczególniej opłacalne? Zdecydowanie tak – pensja jest naprawdę zazwyczaj całkiem satysfakcjonująca.

23 stycznia 2020
zdjęcie - Mistrz utrzymania ruchu – czy każdy może nim zostać?

Mistrz utrzymania ruchu - jak nim zostać?

Dzisiaj coraz częściej spotyka się różnego rodzaju oferty pracy na stanowisku mistrza utrzymania ruchu. Czy jednak takie stanowisko jest jakoś szczególniej opłacalne? Zdecydowanie tak - pensja jest naprawdę zazwyczaj całkiem satysfakcjonująca. Pozostaje jednak zasadnicza kwestia, a mianowicie, jak w zasadzie zostać takim mistrzem utrzymania ruchu?

Kim jest mistrz utrzymania ruchu?

Na początek warto w ogóle powiedzieć, kto to jest ten mistrz utrzymania ruchu. Otóż określany jest on także jako brygadzista, choć czasem określenie to bywa nieco mylące. Warto bowiem podkreślić, że mistrz utrzymania ruchu w różnych firmach może odnosić się do nieco innych osób o nieco innych stanowiskach. Zasadniczo jednak mistrz utrzymania ruchu odpowiada za kawałek produkcji - w tym i za maszyny i za pracowników. Raczej nie musi to być inżynier, czasem jednak jest to wymagane.

Jak zostać mistrzem utrzymania ruchu?

Jeśli jest wymagane w danej firmie bycie inżynierem - cóż tego nie da się tak po prostu przeskoczyć. Po prostu trzeba zostać inżynierem. Jednak znacznie częściej brygadzista może mieć wykształcenie zawodowe, policealne itp. Jednak nie oznacza to, że nie są stawiane przed nim żadne wymagania.

Otóż przede wszystkim musi to być osoba w pełni odpowiedzialna, ciesząca się szacunkiem innych pracowników, potrafiąca rozdzielać zadania, określić, kto do czego się nadaje, zmotywować itp. Jeśli nie mówimy o inżynierze, to raczej brygadzistą nie zostanie osoba młoda z uwagi na brak posłuchu i doświadczenia. No właśnie - mistrz utrzymania ruchu musi mieć naprawdę spore doświadczenie w pracy na produkcji, musi wiedzieć, jak zadbać o bezpieczeństwo, jak szkolić pracowników itp.

Szkolenie dla mistrzów - ważna inwestycja

Chcąc zatem zostać mistrzem utrzymania ruchu albo też jako kierownik chcąc kogoś na takie stanowisko wyszkolić, koniecznie trzeba zainwestować w szkolenie dla brygadzistów. Teraz szkolenia 2020 z tego zakresu obejmują wiele kwestii i na pewno każdy znajdzie kurs na temat tego, czego najbardziej mu brakuje.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.