MS Excel – prowadzenie analiz finansowych w arkuszu kalkulacyjnym

Kurs dla użytkowników programu Microsoft Excel z zakresu prowadzenia analiz finansowych ma charakter rozbudowanego o dodatkowe elementy analizy finansowej szkolenia zaawansowanego dla programu Excel, dlatego też uczestnicy tych warsztatów powinni mieć już za sobą szkolenia ogólne na poziomie podstawowym, średniozaawansowanym i zaawansowanym (w tym ostatnim przypadku niekoniecznie).

8 kwietnia 2019
zdjęcie - MS Excel – prowadzenie analiz finansowych w arkuszu kalkulacyjnym
 
Kurs dla użytkowników programu Microsoft Excel z zakresu prowadzenia analiz finansowych ma charakter rozbudowanego o dodatkowe elementy analizy finansowej szkolenia zaawansowanego dla programu Excel, dlatego też uczestnicy tych warsztatów powinni mieć już za sobą szkolenia ogólne na poziomie podstawowym, średniozaawansowanym i zaawansowanym (w tym ostatnim przypadku niekoniecznie).

Do szkolenia z zakresu prowadzenia analiz finansowych wprowadzono cały szereg dodatkowych formuł, funkcji statystycznych, jak również specjalne funkcje finansowe wraz z narzędziami analizy typu "co-jeśli".

Szkolenie tego rodzaju polecane jest przede wszystkim tym osobom, które wykorzystują program Microsoft Excel w codziennej pracy do budowania analiz finansowych np. analitykom, statystykom, czy księgowym.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Uczestnictwu w szkoleniu ANALIZA DANYCH ZA POMOCĄ TABEL PRZESTAWNYCH
daje możliwość sprawnej analizy i syntezy danych – w dopasowaniu do indywidualnych potrzeb uczestnika i firmy.

Uczestników tego szkolenia interesują również:

Jak również wspomniano, potencjalni uczestnicy powinni już znać co najmniej podstawy obsługi programu Microsoft Excel, gdyż kurs, ze względu na swoje skomplikowanie, przystosowany jest do potrzeb użytkowników obsługujących arkusz kalkulacyjny na poziomie co najmniej średniozaawansowanym.

Excel dla księgowych szkolenie zaawansowane z zakresu analizy finansowej pozwala wszystkim uczestnikom na nabycie wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych, które pozwolą im na budowanie zagnieżdżonych formuł wykorzystujących funkcje finansowe, dokonywanie sprawnej analizy danych według różnorodnych scenariuszy i założeń, wymianę danych pomiędzy poszczególnymi programami pakietu biurowego Microsoft Office oraz automatyzowanie wielu arkuszy kalkulacyjnych pod kątem analiz z wykorzystaniem funkcji finansowych.

Ta ostatnia opcja jest szczególnie przydatna, ponieważ pozwala na znaczące ograniczenie czasu pracy nad arkuszem kalkulacyjnym (program samodzielnie wykonuje wiele funkcji).

W czasie trwania kursu Excel dla księgowych szkolenie zaawansowane realizowany jest cały materiał kursu zaawansowanego, wzbogacony o dodatkowe elementy analizy finansowej, a także dodatkowe części kooperacji i współpracy między programami pakietu Microsoft Office. Warunkiem przystąpienia do kursu zaawansowanego jest dobra znajomość podstawowych właściwości programu Excel.

Dbając o efektywność szkolenia z zakresu analiz finansowych zajęcia otwarte prowadzone są z reguły w grupach maksymalnie dziesięcioosobowych. Wynika to ze skomplikowania omawianej i ćwiczonej materii.

W większej grupie trenerzy nie mogliby poświęcić wystarczającej uwagi każdemu z uczestników. Standardem jest również, by wszyscy uczestnicy szkolenia po jego ukończeniu otrzymali stosowne certyfikaty potwierdzające ich udział w opisywanym przedsięwzięciu.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.