MS Excel – prowadzenie analiz finansowych w arkuszu kalkulacyjnym

Kurs dla użytkowników programu Microsoft Excel z zakresu prowadzenia analiz finansowych ma charakter rozbudowanego o dodatkowe elementy analizy finansowej szkolenia zaawansowanego dla programu Excel, dlatego też uczestnicy tych warsztatów powinni mieć już za sobą szkolenia ogólne na poziomie podstawowym, średniozaawansowanym i zaawansowanym (w tym ostatnim przypadku niekoniecznie).

   
  Kurs dla użytkowników programu Microsoft Excel z zakresu prowadzenia analiz finansowych ma charakter rozbudowanego o dodatkowe elementy analizy finansowej szkolenia zaawansowanego dla programu Excel, dlatego też uczestnicy tych warsztatów powinni mieć już za sobą szkolenia ogólne na poziomie podstawowym, średniozaawansowanym i zaawansowanym (w tym ostatnim przypadku niekoniecznie).

  Do szkolenia z zakresu prowadzenia analiz finansowych wprowadzono cały szereg dodatkowych formuł, funkcji statystycznych, jak również specjalne funkcje finansowe wraz z narzędziami analizy typu "co-jeśli".

  Szkolenie tego rodzaju polecane jest przede wszystkim tym osobom, które wykorzystują program Microsoft Excel w codziennej pracy do budowania analiz finansowych np. analitykom, statystykom, czy księgowym.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Uczestnictwu w szkoleniu ANALIZA DANYCH ZA POMOCĄ TABEL PRZESTAWNYCH
  daje możliwość sprawnej analizy i syntezy danych – w dopasowaniu do indywidualnych potrzeb uczestnika i firmy.

  Uczestników tego szkolenia interesują również:

  Jak również wspomniano, potencjalni uczestnicy powinni już znać co najmniej podstawy obsługi programu Microsoft Excel, gdyż kurs, ze względu na swoje skomplikowanie, przystosowany jest do potrzeb użytkowników obsługujących arkusz kalkulacyjny na poziomie co najmniej średniozaawansowanym.

  Excel dla księgowych szkolenie zaawansowane z zakresu analizy finansowej pozwala wszystkim uczestnikom na nabycie wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych, które pozwolą im na budowanie zagnieżdżonych formuł wykorzystujących funkcje finansowe, dokonywanie sprawnej analizy danych według różnorodnych scenariuszy i założeń, wymianę danych pomiędzy poszczególnymi programami pakietu biurowego Microsoft Office oraz automatyzowanie wielu arkuszy kalkulacyjnych pod kątem analiz z wykorzystaniem funkcji finansowych.

  Ta ostatnia opcja jest szczególnie przydatna, ponieważ pozwala na znaczące ograniczenie czasu pracy nad arkuszem kalkulacyjnym (program samodzielnie wykonuje wiele funkcji).

  W czasie trwania kursu Excel dla księgowych szkolenie zaawansowane realizowany jest cały materiał kursu zaawansowanego, wzbogacony o dodatkowe elementy analizy finansowej, a także dodatkowe części kooperacji i współpracy między programami pakietu Microsoft Office. Warunkiem przystąpienia do kursu zaawansowanego jest dobra znajomość podstawowych właściwości programu Excel.

  Dbając o efektywność szkolenia z zakresu analiz finansowych zajęcia otwarte prowadzone są z reguły w grupach maksymalnie dziesięcioosobowych. Wynika to ze skomplikowania omawianej i ćwiczonej materii.

  W większej grupie trenerzy nie mogliby poświęcić wystarczającej uwagi każdemu z uczestników. Standardem jest również, by wszyscy uczestnicy szkolenia po jego ukończeniu otrzymali stosowne certyfikaty potwierdzające ich udział w opisywanym przedsięwzięciu.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.