Najważniejsze aspekty związane z procesem rekrutacyjnym w firmie

Podczas zatrudniania cudzoziemców pojawia się wiele zagadnień, o których należy bezwzględnie pamiętać. Wiele aspektów jest problematycznych. Pojawiają się pytania jak legalnie zatrudnić cudzoziemca, jakie dokumenty należy posiadać, jak wygląda zezwolenie na pracę.

zdjęcie - (the_title())


Najważniejsze aspekty związane z procesem rekrutacyjnym w firmie

Podczas zatrudniania cudzoziemców pojawia się wiele zagadnień, o których należy bezwzględnie pamiętać. Wiele aspektów jest problematycznych. Pojawiają się pytania jak legalnie zatrudnić cudzoziemca, jakie dokumenty należy posiadać, jak wygląda zezwolenie na pracę.

Warto również wiedzieć jakie kary czekają pracodawcę za nielegalne zatrudnienie cudzoziemca. Aby działać w granicach prawa należy dobrze zapoznać się z aktualnymi przepisami.

Aby zapoznać się z najważniejszymi aspektami związanymi z procesem rekrutacyjnym w firmie warto odbyć szkolenie zatrudnianie cudzoziemców. Podczas szkolenia uczestnicy zapoznają się z aktualnymi przepisami prawa oraz wieloma aspektami, o których trzeba pamiętać zatrudniając personel.

Podczas kursu trenerzy przedstawią na przykładach różne zagadnienia. Równie ważnym szkoleniem jest szkolenie kadry i płace, które powinno być organizowane okresowo. Jest to szczególnie ważne podczas zmian w prawie. Nieznajomość przepisów może skutkować poważnymi konsekwencjami, dlatego należy się wcześniej przygotować do zmian.

Kolejnym ważnym aspektem dotyczącym zatrudnienia cudzoziemców jest szkolenie dane osobowe. Obecnie przepisy związane z ochroną danych osobowych ściśle określają jakie dane mogą być zbierane, w jaki sposób dane mają być przechowywane oraz jakie dane mogą być wykorzystywane. Bardzo ważne jest, by przeszkolić swój personel w tym zakresie.

Podczas procesu rekrutacji zbierane są wybrane dane osobowe, które następnie są wykorzystywane podczas wyboru odpowiedniego kandydata do pracy. Nie wszystkie dane mogą być na tym etapie zbierane. Warto również wiedzieć, jakiego rodzaju dane kategorycznie nie mogą być zbierane. Istnieje szereg danych wrażliwych, które nie mogą być zbierane na etapie procesu rekrutacji.

Podczas odpowiednich szkoleń uczestnicy poznają przepisy dotyczące danych wrażliwych oraz nauczą się ich w praktyce. Wybierając odpowiednie szkolenie warto zwrócić uwagę na to czy szkolenie jest dostosowane do potrzeb danego przedsiębiorstwa.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.