Nowości w prawie budowlanym 2017

Wchodzące od stycznia 2017 roku zmiany w przepisach prawa budowlanego to konieczność dokładnego ich przestudiowania dla bardzo wielu osób. Zmian jest bowiem bardzo wiele, ale większość inwestorów przyjęła je z radością.

Gamma - Nowości w prawie budowlanym 2017

Nowości w prawie budowlanym 2017


Nowelizacja ustawy o Prawie budowlanym zawiera bowiem szereg zmian, które ułatwiają budowanie czy modernizowanie wielu budynków.

Brak konieczności uzyskania pozwolenia na budowę w przypadku niewielkich inwestycji, jak na przykład altany, garaże czy wiaty o określonych wymiarach to jedna z ważniejszych i z pewnością najkorzystniejszych dla inwestorów zmian. Ponadto z ulgą mogą odetchnąć także ci, którzy zamierzają budować zjazdy na posesję.

Na te usytuowane przy drogach gminnych i powiatowych nie tylko nie trzeba już mieć pozwolenia na budowę, ale prace te nie podlegają nawet zgłoszeniu. Zgłosić trzeba budowę i remont zjazdów usytuowanych przy drogach wojewódzkich i krajowych.

W tej materii także jednak wprowadzono zmiany, gdyż okres oczekiwania na uzyskanie tak zwanej niemej zgody urzędu został skrócony do 21 dni.

Ponadto inwestorzy nie muszą się obawiać niewielkich odstępstw od projektu. Przed zmianami różnice w wymiarach budynków stanowiły nie lada przeszkodę, gdyż należało bezwzględnie posiadać projekt zamienny.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szukasz szkoleń online? Realizujemy zarówno pojedyncze interaktywne warsztaty online, procesy kaskadowe. Korzystamy z większości dostępnych technologii transmisji video

Sprawdź nasze szkolenia online:Obecnie, po zmianach, jeżeli różnica wynosi nie więcej niż 2 procent wymiaru, nie ma powodu do obaw. Jest to ogromne ułatwienie dla wielu budujących, gdyż niewielkie różnice często się zdarzały, a dopiero w momencie gdy przychodził czas na odbiór budynku przez Nadzór Budowlany, pojawiały się problemy.

O wiele łatwiej będzie można także przeprowadzać wiele remontów. Do tej pory bowiem często konieczne było uzyskanie pozwolenia lub zgłoszenie prac tego typu nawet, jeżeli dotyczyły wnętrza budynków.

Obecnie jeżeli prace nie naruszają elementów konstrukcyjnych, nie ma konieczności występowania do urzędu o pozwolenia czy zgłaszanie takich prac.

Oczywiście nie są to jedyne zmiany wprowadzone w przepisach jest ich bowiem znacznie więcej. Dla tych, którzy na bieżąco chcą znać aktualne Prawo budowlane szkolenie z zakresu właśnie wprowadzonych zmian może być idealnym rozwiązaniem. Organizuje je bardzo wiele firm, dlatego też z pewnością wyszukanie odpowiedniej oferty nie powinno stanowić zbyt dużego kłopotu.

W obszarze szkoleń dla działów nieruchomości, budowlanych, inwestycji proponujemy m.in: szkolenie ze służebności przesyłu, odprawy celne szkolenie, czas pracy szkolenie. Zobacz inne obszary szkoleń eksperckich: szkolenia excel, szkolenia prawo pracy, szkolenia logistyka. Zapraszamy

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.